• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Çocukluk Hayali Uğruna Bankadaki İşini Bıraktı, Kendi İşinin Patronu Oldu

Çocukluk Hayali Uğruna Bankadaki İşini Bıraktı, Kendi İşinin Patronu Oldu

28 yaşındaki Emre Yücel, 2 yıl boyunca bir bankada çalıştı. Genç girişimci Yücel, yıllardır tost üzerine bir işletme başlamak istiyordu. Çocukluğundan beri aklında tostçuluk gerçekleştirmek olan genç girişimci, bankadaki işinden ayrılarak yaklaşık bir buçuk yıl önce bir tost işletmesi açtı. İşletmesini birincil açtığı zamanlarda günde 15 tost satabilen Yücel, şimdilerde ise ortalama 80-100 arası tost satışı yapıyor. Bankadaki işini bırakarak hayalinin peşinden dışarı giden Yücel, bu davranışı ile de genç girişimcilere örnek oluyor.

ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Konuyla ilgili önüne meydana çıkan ilk fırsatı değerlendirdiğini söyleyen Yücel, “Fiilen yıllardır aklımda olan bir şeydi. En son bulunduğum bankada çalışırken kendi işimi yapma isteği hat safhalarda oluşmaya başladı. O Kadar bir kasıt sonucunda da bulduğum birincil fırsatı değerlendirerek 1, 1 buçuk sene önce bu dükkanı açtım. Ilk aşamada birçok kişinin ‘Neden tost?’ sorusuyla karşılaştım. Çoğu alternatif var şayet etrafta. Lakin tost fikri zaten bizlerle birlikte klasikleşmiş bir ürün olduğu için satışında zorlanmayacağımız, pratik olan, yapılması kolay olan, doyurucu olan ve fazla fazla seçeneğin sunulabileceği bir ürünü gerçekleştirdik. Çocukluktan beri kendi işimi kurmaya dair sevda zaten vardı. Bu da tost üzerineydi. Bu şekilde gerçekleştirmiş olduk. Gördüğümüz ilgi de gayet hoş” dedi.

“BÖYLE BİR İŞE GİRMEK AYRICA GÜLÜMSETTİ HEM DE BOŞBOĞAZ BULUNDU”

Seçtiği sektörde çoğu kişinin düşündüğünden başarılı olduğunu bildiren Yücel, “Birincil ilk önce takım elbise ile devir yaparken sucuk, kaşar kokularıyla birlikte mahsul sunmak, böyle bir sektöre girmek ayrica gülümsetti, keza de düşüncesiz gibi bulundu. Orası daha rahat bir meslek yeriymiş gibi biliniyor sonuçta. Tabi fakat kolaylıkları, zorlukları var, fakat kendi işinin olması, bu şekilde talebin de olduğu bir sektöre girilmiş olması herkesin düşüncesinin yanlış çıktığının kanıtı oldu” diye konuştu.

“BİR İŞİ HAKKIYLA YAPARSAN ŞÜPHESIZ BAŞARIYA ULAŞMAK MUHTEMEL”

Farklı sektörlerde iş hayali belirlemek isteyen girişimcilere korkmamaları gerektiğini aktaran Emre Yücel, “Yakınlarından destek alamamaları çok mümkün. Başlıca daima yakınları, ‘Olmaz, etmez, bu meslek tutmaz’ türünden negatif fikirler aşılayacaklardır. Buna eminim ama benim başıma hala gelmekte. Bu durumla karşılaşmak zaten net bir şey. Hiç kimse kolay bir işte başlayıp, mücadelesini kolay bir şekilde ilerletemiyor. Kesinlikle bu ön yargıları devirmek için, onlara haksız çıktıklarını düşündürtmek için bunları hayata geçirip uygulamaları gerekir. Korkulacak, şiddet bir koşul zaten değil. Sırasıyla, hakkıyla yaparsan bir işi, elbette yerine geçmek muhtemel” ifadelerini kullandı.

30’UN ÜSTÜNDE TOST ÇEŞİDİ BULUNUYOR

Son olarak 30 değişiklik tost yaptığını ve geleceğe dair yapmak istediklerini anlatan genç girişimci Emre Yücel şunları söyledi;

“Bayağı tost ve tostçulardan bambaşka olarak çeşitlerimizi biraz daha artırdık. 30’un üzerinde tost seçeneği ve bunun yanına sandviç çeşitleri de sunuyoruz. Tabi öğrenci arkadaşları da unutmayıp, web sitemizden verdikleri online siparişlerde içeceklerini ücretsiz hale getiriyoruz. Müşterinin gelmesini beklemek zaten abuk subuk olur. Emin elde etmek lüzumlu. Dışarı Giden müşterinin yeniden geleceğinden belirli elde etmek gerekli. Bu şekilde düşünmeyen açmasın. Hatta hiçbir işe girişmesin. Bir marka oluşturduk. Hedefimiz bu marka ile ülke genelinde franchising bayilikler vererek Türkiye’nin, en başta yan Eskişehir’in tost markası olmak. Amacımız sadece burada kalmak yok. İnşallah yakında açılmaya dair niyetimiz ve planımız var.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: