• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Cihaza Bağımlı Kronik Hastalara Devletten 200 Liraya Kadar Elektrik Faturası Desteği Gelecek

Cihaza Bağımlı Kronik Hastalara Devletten 200 Liraya Kadar Elektrik Faturası Desteği Gelecek

Aile,Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya tarafından, ağır kronik hastalığı sebebiyle cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu hanelerin elektrik faturalarına devlet 200 TL yardım verecek. Bakan Selçuk, “100 Günlük İcraat Programına uygun bir şekilde, Elektrik Desteği Programı Kasım ayı başında başlatılacak. Başvurular, il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilecek” dedi.

ELEKTRİK DESTEĞİ PROGRAMI KASIM AYI BAŞINDA BAŞLATILACAK

Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 Günlük İcraat Programı’nda açıkladığı ‘Ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu hanelerin elektrik fatura bedeli ve aralıksız kuvvet kaynağına karşın ihtiyaçlarının karşılanması’na karşın çalışmaların sonuna gelindiğini açıkladı. Bakan Selçuk, “100 Jurnal İcraat Programına uygun olarak, Elektrik Desteği Programı Kasım ayı başında başlatılacak. Başvurular, il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilecek” dedi.

“CİHAZA BAĞIMLI ŞEKİLDE HAYATINI SÜRDÜREN HASTALAR FAYDALANACAK”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, Kasım ayında başlayacak Elektrik Desteği Yardım Programından; 3294 sayılı Kanun dahilinde yoksul durumda olduğu tespit edilen ve 2828 sayılı Kanun dahilinde evde bakım yardımı almayan, kronik hastalığı sebebiyle cihaza bağımlı şekilde hayatını sürdürmek durumunda kalan hastaların faydalanacağını söyledi.

“ELEKTRİK TÜKETİM DÜZEYİNE KADAR AYLIK 200 TL’YE DEK YARDIM YAPILACAK”

Bakan Selçuk, yardım programının Elektrik Tüketim Desteği, Sürekli Enerji Kaynağı Desteği ve Birikmiş Elektrik Borcu Desteği almak üzere üç bileşenden oluşacağını da kaydetti.

Selçuk, konuşmasına şöyle devam etti:

“Elektrik Tüketim Desteği ile yargı sahiplerinin konutlarına ait elektrik faturalarına desteklemek için kullanılan cihazın elektrik tüketim düzeyine tarafından aylık 200 TL’ye dek destek yapılacak. Sürekli Enerji Kaynağı Desteği ile de adalet sahiplerine kesintisiz enerji kaynağı sağlanabilecek. Yardımın başladığı birincil ay, tek sefere kasten almak üzere hak sahibi hanelerin cihaza bağlanma tarihinden sonraki birikmiş elektrik borçları da ödenecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: