• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Cihaza bağımlı hastalara elektrik faturası desteği

Cihaza bağımlı hastalara elektrik faturası desteği

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 Jurnal İcraat Programı’nda açıkladığı “Ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu hanelerin elektrik fatura bedeli ve sürekli zor kaynağına yönelik ihtiyaçlarının karşılanması”na yönelik çalışmaların sonuna gelindiğini belirtti.

100 Günlük İcraat Programı’na uygun olarak, Elektrik Desteği Programı’nın kasım ayı başında başlatılacağını gösteren Selçuk, başvuruların il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabileceğini açıklama etti.

Elektrik Desteği Destek Programı’ndan, 3294 sayılı Kanun zarfında fakir durumda olduğu tespit edilen ve 2828 sayılı Kanun dahilinde evde bakım yardımı almayan, kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı şekilde hayatını devam etmek durumunda kalan hastaların faydalanacağını bildiren Selçuk, destek programının Elektrik Tüketim Desteği, Aralıksız Enerji Kaynağı Desteği ve Birikmiş Elektrik Borcu Desteği almak üzere üç bileşenden oluşacağını aktardı.

Selçuk, şunları kaydetti: “Elektrik Tüketim Desteği ile hak sahiplerinin konutlarına ait elektrik faturalarına destek olmak için, kullanılan cihazın elektrik tüketim düzeyine göre, aylık 200 TL’ye kadar takviye yapılacak. Aralıksız Güç Kaynağı Desteği ile de hak sahiplerine aralıksız güç kaynağı sağlanabilecek. Yardımın başladığı ilk ay, tek sefere bile bile almak üzere hak sahibi hanelerin cihaza bağlanma tarihinden sonraki birikmiş elektrik borçları da ödenecektir.”

öne meydana çıkan haberler

Büyük bomba! Zico ve Alex

Makyajı silince hakiki ortaya çıktı

Tarkan’dan eşine yasaklanmış

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: