• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Çiftlik sahibiyle çalışanın katili ağabeyi çıktı

Çiftlik sahibiyle çalışanın katili ağabeyi çıktı

Konya’da geçtiğimiz pazar günü Necip Sayan ve yanına çalışan Afganistan uyruklu Muhammed Nebi Nasır’a ulaşamayan yakınları Karapınar ilçesindeki Topak Yaylası’nda yer alan çiftliğe geldi. Her ikisini de çiftlikte göremeyince çevrede arama yapan yakınları, yaklaşık 400 metre ileride Muhammed Nebi Nasır’ın yerde kanlar içinde uyuşuk halde olduğunu gördü. Bunun üstüne çevredeki arazide arama yapan yakınları Necip Sayan’ı da takriben 1 kilometre ileride bir tarlada ayakları çıplak ve kanlar içinde yerde dingin buldu.

Arkasında polis ve afiyet görevlilerine haber verildi. Olay yerine gelen ekipler, Nasır’ın başından, Sayan’ın da başı ve göğsünden tabancayla alev edilerek öldürülmüş olduğunu belirledi. İki kişinin cesedi otopsi için Karapınar Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Katil bilinen çıktı

Konya Canice Ofis Amirliği ve Karapınar ilçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri birlikte yaptığı çalışmada öldürülen Necip Sayan’ın husumetli olduğu kişileri araştırmaya başladı. Necip Sayan ile ağabeyi Ali Sayan’ın kısa vakit önce kavga ettikleri, birbirlerinin evine alev açtıklarını belirledi. Polis, kesin olmama üstüne Ali Sayan’ı, evinde gözaltına aldı.

‘Barışmaya gittim katil oldum’

Gözaltına alınan Ali Sayan, yapılan sorgulamasında kardeşini ve Afganlı işçiyi kendisinin öldürdüğünü itiraf etti. Pazar günü sabahtan saatlerinde evden et ve gıda alıp kardeşi Necip Sayan’ın çiftliğine geldiğini bildiren Ali Sayan, ifadesinde, “Ben onun ağabeyi olarak ayağına geldim. Bu yaptıklarından şayet vaz geçer diye geldim. Kardeşim ile Afganlı işçi yonca tarlasında çalışıyordu. Necip’e seslenip ‘Yemek getirdim beraber yiyelim’ dedim. O da ‘Ne tarlası, senin burada tarlan mı varda geldin?’ dedi. Birbirimize yaklaşmaya başladık. Ben ona tarlası batsın birader, verdik işte daha gönlün olmadı mı?’ dedim” diye konuştu.

Kardeşi Necip Sayan’ın kendisine küfür ettiğini ileri süren Sayan, “Bu sırada bana küfür etmeye başladı. Afganlı çalışanına ‘Git şu silahı al getir’ dedi. Ben de ‘Dur birader. Biz buraya birbirimizi vurmaya mı geldik. Barışmaya geldim’ dedim. Bana küfür etmeye başladı. Afganlı tabanca almaya giderken yanımda taşıdığım tabancayla bir el havaya ateş ettim. Bu sırada Necip’in yanıma dek geldiğini görünce bir el daha alev ettim. Kanı görür görmez korkup yazık dedim. Ben gerçekten onu öldürmek için sıkmadım. Üzerime gelmesin diye korkutacaktım” dedi.

Ali Sayan, kanlar içinde kalan kardeşinin tarlaya doğru kaçmaya başladığını görür görmez peşinde bir kaç kere alev ettiğini, sonra kendisinin silah almak için çiftliğe dışarı giden Muhammed Nebi Nasır’ın peşinden gittiğini söyledi. Sayan, “Nasır’ı yolda durdurup, kardeşimin yaralandığını ve onu hastaneye götürelim deyip, kolundan sürüklemek isterken tabanca ateş aldı. Başından yaralanıp yere yığıldı.” dedi.

Cinayetten daha sonra kafeye gidip oturmuş, eve gidip yatmış

Ali Sayan, ifadesinde olayın arkasında Karapınar ilçe merkezine gidip bir kafede oturup, arkadaşlarıyla sohbet ettiğini belirterek, “Olaydan sonradan Karapınar’a döndüm. İlçeye yaklaşırken, kendi kendime keşke dönüp hastaneye götürseydim’ dedim. Karapınar’a döndüğümde bir kafede arkadaşlarla buluştuk, bir şeyler içtik. Sonra da eve gidip, yattım. Barışmaya gittim, katil oldum” dedi.

Mermi çekirdeği toprağın içinde bulundu

Dün Cumhuriyet Savcısı nezaretinde, çelik yelek giydirilerek durum yerine götürülen Ali Sayan, cinayeti nasıl işlediğini orada da anlattı. Olayı anlatırken ifadesinde tutarsızlar olduğu kayıtlı Sayan’ı, kardeşinin başına alev etmediğini söylemesine karşın yapılan incelemede Necip Sayan’ın cesedinin bulunduğu yer de başına gelen kısımda toprağın içinde mermi çekirdeği bulundu. Bunun üstüne polis, Ali Sayan’ın, yaralı halde kaçıp gelen ve yere yığılan kardeşinin yanına gelip, başına bir el alev ettiği, Afganlı Nasır’ı da olayı gördüğü için geride tanık bırakmamak amacıyla öldürdüğü üstünde durdu. Polis, öteki mermi kovanlarını bula çakmak içinde iki cesedin bulunduğu alanda geniş bir bölgede metal detektörle arama yaptı. Yapılan aramada mermi kovanları bulundu. Ali Sayan’ın yapılan sorgulamanın arkasında bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

öne çıkan haberler

“Arda’nın destekçisiyim”

Cengiz Ünder için rekor aidat!

Kendini yerden yere attı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: