Haber Şefi
CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, Seçim Çalışmasına ‘Berat Albayrak’ Yöntemiyle Başladı
Sosyal Medyada Paylaş
19 Aralık 2018
Ferhat Çapar

CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, Seçim Çalışmasına ‘Berat Albayrak’ Yöntemiyle Başladı

CHP’nin dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ismini açıkladığı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni güne attığı “Günaydın İstanbul” mesajı ile başladı. İmamoğlu mesajına bir de video mesajı ekledi. İmamoğlu’nun bu yöntemi, 24 Haziran seçimleri öncesinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘kişisel verilerin izinsiz kullanımı’ suçu işleyerek seçmenlere gönderdiği mesajları akıllara getirdi.

“GÜNAYDIN İSTANBUL”

İmamoğlu, adaylıktaki ilk gününe yüz binlerce telefona gönderilen SMS ile başladı. Sabah erken saatlerde İstanbul’da yaşayanlar, telefonlarına gelen kısa mesajla karşılaştı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu

Mesajında “Günaydın İstanbul” diye yazan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu ifade eden İmamoğlu’nun CHP’nin adını geçirmemesi İyi Parti seçmenine de mesaj olarak değerlendirildi. İmamoğlu’nun ayrıca seçmenlere mesaj verdiği 54 saniyelik bir videonun linki de mesaja eklendi.

ALBAYRAK’TA AYNISINI YAPMIŞTI

İmamoğlu’nun gönderdiği kısa mesajlar, seçmenlerin akıllarına 24 Haziran seçimi öncesinde Berat Albayrak’ın seçmenlere mesaj göndermesi olayını getirdi. Albayrak da, seçmenlere defalarca SMS göndermiş, kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Bu Düzen Değişmeli Platformu’nun milletvekili adayı Aydemir Güler, Albayrak hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Berat Albayrak

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

%d blogcu bunu beğendi: