• DOLAR
  5,2973
  % 0,35
 • EURO
  6,0019
  % 0,63
 • ALTIN
  225,6738
  % 0,31
 • BIST
  102.375
  % -0,33
CHP’li belediyeye ‘çalışmıyor’ protestosu

CHP’li belediyeye ‘çalışmıyor’ protestosu

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde bir grup yurttaş, CHP’li Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın yeterli hizmet yapmadığını ileri sürerek ellerinde ‘Başkan istifa’ pankartlarıyla Marmaraereğlisi Belediyesi Yeniçiftlik Ilave Hizmet Binası önüne geldi. Burada belediye başkanını istifaya çağıran grup, ilave hizmet binası önüne siyah çelenk bıraktı.

“MAĞDURUZ”

Jandarma ekipleri de ek hizmet binası önünde yoğun emniyet önlemleri alarak, onlarca jandarma ekibi olası negatif bir duruma aleyhinde hazır bulundu.

CHP’li vatandaşın belediyeye isyanı

Toplanan grup adına hitabe yapan Hüseyin Alp isimli yurttaş, “Belediye başkanlığına da namzet değilim encümen adayı da değilim. Ben burada yaşayan emekli bir vatandaşım ve senelerdir burada yaşıyorum. Etrafımdaki insanların her birisinin birbirine ‘ya buradaki belediye çalışmıyor’ diye bu belediyenin çalışmadığını duyuyorum. Dedim fakat kardeşim belediye çalışmıyorsa, buyurun gelin sesimizi duyuralım. Belediyenin tüm anonslarına karşın ‘hiç kimse oraya gitmesin’ demesine karşın sağ olsun arkadaşlarımız buraya geldi ve gelenlerden Allah razı olsun bizim arkamızda kimse yok, hiçbir parti yok. Benim arkamızda Allah’tan başka kimse yok. Allah da mağdurun mazlumun yanındadır kuşkusuz” dedi.

“CHP DEMEYE UTANIYORUM”

40 yıldır CHP’ye oy verdiğini de dile getiren Hüseyin Yüksek Dağ, “64 yaşındayım 40 yıldan beridir Cumhuriyet Millet Partisi’ne oy veriyorum. Yani biz bu kadar uğraşsaydık, bu değin çaba gösterseydik Cumhurbaşkanını bile bu köye getirmiştik lakin bir belediye başkanını getiremedik. Ben burada toplanan halk için şu partili bu partili diyemem, biz burada halkız. Ben oyumu Cumhuriyet Halk Partisine verdim fakat eve bir misafirim geldiği vakit buranın belediyesi hangi partiden dendiği vakit CHP demeye utanıyorum. Çünkü sokaklarımız çamurdan çıkılmıyor, çocuk parklarımız değil olan çocuk parkları da çocuğu içine koysanız ottan çocuk görünmüyor” diyerek açıklamasını noktaladı. Basın açıklamasının arkasından toplanan kalabalık sessizce dağıldı.

CHP'li belediyeye 'çalışmıyor' protestosu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: