• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
CHP’den Öztürk Yılmaz açıklaması

CHP’den Öztürk Yılmaz açıklaması

Türkçe ezan konusu ile gündeme gelen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkında partiden yorumlama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Şimşek Kaya’nın yaptığı açıklamada CHP’nin gündeminde hiçbir şekilde Türkçe ezan gibi bir madde bulunmadığı gibi metamorfoz fikri de gütmediklerini belirtti.

“BU ÜLKENİN İNANÇ DEĞERLERİ VAR”

Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Türkçe ezan söylemleriyle parti yönetimi göre disipline sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın açıklamaları konusunda, “Toplumun vicdanını yaralamış bir açıklama sebebiyle disiplin kuruluna sevk edilmiş bu arkadaşımız şunu bilecek; Bu ülkenin değerleri var. İnanç değeri, sancak değeri, cumhuriyet değerleri, Atatürk değeri var.” değerlendirmesini yaptı.

CHP'den Öztürk Yılmaz açıklaması

ALIŞILMIŞ TOPLANTIDA ÖZTÜRK YILMAZ DEĞERLENDİRMESİ

Kurulun başkanlığını da yürüten Yıldırım Kaya, basın toplantısı düzenleyerek, çalışmaları hakkında veri verdi. Öztürk Yılmaz ve Türkçe ezan polemiğikonusunda da değerlendirmelerde bulunan Kaya polemiğin partiyle ilgisinin bulunmadığını belirtirken, Yılmaz’ın fikirlerinin, partinin us ve görüşlerini yansıtmadığı söyledi.

CHP'den Öztürk Yılmaz açıklaması

TÜRKÇE EZAN TARTIŞMASI

Türkçe ezan konusundaki sözlerinin gerisinde disiplin kuruluna sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın, bugün yaptığı “Defolup gideceksiniz, istifa etmiyorum kardeşim, ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa, hadi bakalım beygir beni buradan, rezil ol, kepaze ol” şeklindeki açıklamaları ve kullandığı üslubun sorulması üstüne Kaya, şunları söyledi:

“Toplumun vicdanını yaralamış bir tanımlama sebebiyle disiplin kuruluna sevk edilmiş bu arkadaşımız şunu bilecek; Bu ülkenin değerleri var. İnanç değeri, sancak değeri, cumhuriyet değerleri, Atatürk değeri var. Nasıl ancak Atatürk’e, cumhuriyete laf söylenmesine karşıysak, dinimizin, ibadetimizin bir simgesi olan ezanın Arapça okunmasına da CHP aleyhinde olmadı, olmayacak. CHP’yi bu alanlarda tartıştırmak isteyen zihniyetler birilerini kullanabilir, birileri bunun maşası olabilir lakin Türk halkının şunu bilmesi lüzumlu; CHP, ezanın Türkçe okutulmasına değil, Arapça okutulmasına bütün kadro oy kullanarak karar vermiş bir partidir. Katiyen böyle bir ağız dalaşı yoktur. Böyle bir tartışmayı toplumun gündemine getirmek sade CHP’ye haksızlık yok, bir tamamiyle ezana haksızlıktır. Ezana ve CHP’ye adaletsizlik eden bu insanları saygıya ve haksızlıktan vazgeçmeye davet ediyorum.”

CHP'den Öztürk Yılmaz açıklaması


“ÜSLUBUN EN BERBAT NOKTASI”

Yılmaz’ın üslubunu tartışmaya bile layık bulmadığını bildiren Kaya, Yılmaz’ın kendi fikirlerini, partinin us ve görüşleriymiş gibi paylaşmasını da üslubun en berbat noktası diye niteledi.

Kaya “Bugün ezanın Türkçe okutulması diye bir tartışmayı CHP Milletvekili sıfatıyla yapmaya kalkmak, gerçekte üslubunun en berbat noktası burasıdır. Bu en güvenli olmayan duruştur, bu güvenli olmayan duruşun arkasından kimler varsa önümüzdeki günlerde açığa çıkacaktır. Bu durduk yere söylenmiş bir laf değildir. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar, hangi çabayı gösterirlerse göstersinler CHP, 31 Mart’ta haramilerin saltanatını yıkarak, yerelde iktidara gelecektir. Bunu hiç kimsenin engellemeye gücü yetmeyecektir.” dedi.

CHP’li Öztürk Yılmaz: Ezan Türkçe okunsun

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: