• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
CHP’den MHP İle İttifaka Yeşil Işık: Böyle Bir Teklif Gelirse Değerlendiririz

CHP’den MHP İle İttifaka Yeşil Işık: Böyle Bir Teklif Gelirse Değerlendiririz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP’nin CHP ile diyalog kurmaya çalışması durumunda nasıl bir tepki verileceğine ilişkin bir soru üstüne, ”Böyle bir önerge olursa partinin ilgili organlarında tartışılır. Fakat CHP, dün olduğu gibi bugün de bir ittifak başvurusunda ya da telaşında yok.” diye konuştu.

CHP’li Özel, katıldığı Yol TV Belli Başlı Haber bülteninde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. MHP’nin CHP ile diyalog kurmaya çalışması durumunda nasıl bir tepki verileceğine ilişkin bir soru üzerine Özel şu şekilde cevap verdi:

”PARTİNİN İLGİLİ ORGANLARINDA TARTIŞILIR”

“Siyaset diyalog işidir. Böyle bir öneri olursa partinin ilgili organlarında tartışılır. Ama CHP, dün olduğu gibi bugün de bir ittifak talebinde ya da telaşında değil. MHP, AK Parti’nin istediği her şeyi yapıp sonunda hiçbir şey alamayan ve üzerine fena söz yiyen bir parti olarak yerel tercih bazında köprüleri atmış gözüküyor. MHP’nin affedilmeyecek hataları, kusurları var. Atatürk ve tabanca arkadaşlarının canları pahasına kurmuş olduğu bu rejime kasteden tüzük değişikliği sürecinde, geçmişinde Atatürk düşmanlığı söylemleri olan, pek fazla noktada Atatürk ve İnönü’nün hatırasına saygısızlık yapan bir partiye can simidi, koltuk değneği oldu. Karşılıksız takviye verdi. MHP’nin kusurlarını kimse unutmasın. Düne kadar bahçesinde oynadıkları sarayda düştükleri durumdan sonradan, CHP’nin peşine düşeceklerse, bu şahısların rejime kasteden anayasa değişikliğinin mimarı olduklarını unutmayız.”

CHP Grup Başkanvekili Özgürlük Özel

CHP’NİN BAŞKA PARTİYLE İTTİFAK YAPMASI

Özel, CHP’nin ittifak yapıp yapmayacağına yönelik bir soru üstüne “Biz CHP olarak 81 milyonun oyuna talibiz. 81 milyonun desteğine, oy verebilecek olanın tamamının oyuna talibiz. Bu seçmenlerin geçmişte kime oy verdikleriyle ilgilenmiyoruz. Oy verdikleri partilerle bir pazarlık veya ittifak arayışı sürdürmüyoruz. Amacımız doğru adayları belirlemek. Ankara’yı da İstanbul’u da çoğu büyükşehri de alacağız. Onlar kendi dertlerine yansınlar. Yargı ve Kalkınma Partisi’nin CHP’yi birileriyle birlikte gösterip, oradan kendince bir taktik üretme çabasını acziyet ve umutsuzluk olarak görüyoruz. Dehşet bacayı sarmış, huzursuz durumda oldukları kesin. Yerel idare stratejileri şu: ‘CHP, HDP ile görüşüyor diyelim, milliyetçi seçmen oy versin.’ 16 yıldır ülkeyi idare eden bir partinin tercih stratejisi buysa, bu sefer bu iş her yerde demektir” ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: