• DOLAR
  5,2899
  % 0,24
 • EURO
  5,9677
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3228
  % 0,48
 • BIST
  102.715
  % 0,57
CHP-HDP İttifakı için İsmi Geçen Celal Doğan Hakkında HDP’den Açıklama: Kurullarımız Değerlendirir mi Bilmiyorum

CHP-HDP İttifakı için İsmi Geçen Celal Doğan Hakkında HDP’den Açıklama: Kurullarımız Değerlendirir mi Bilmiyorum

HDP Sözcüsü, İstanbul Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, “Bizim, CHP ile herhangi bir devlete ait görüşmemiz yoktur. İttifak konusunda ise batı illeri açısından baktığımızda, en geniş demokrasi ittifakının yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Celal Doğan’ı değerlendirir mi merkez kurullarımız, bilmiyorum; fakat biz şimdiye dek herhangi bir isim telaffuzuna girmedik.” diye konuştu.

CHP-HDP İTTİFAKI

Lokal seçimlerde CHP ile HDP arasında ittifak olup olmayacağına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Oluç, “Bizim, CHP ile herhangi bir devlete ait görüşmemiz yoktur. İttifak konusunda ise batı illeri açısından baktığımızda, en geniş demokrasi ittifakının yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bugün, toplumsal muhalefet safında yer alan, iktidar aleyhinde muhalefette olan tüm kurum ve kuruluşların, lokal seçimlerde sandıkta ittifak yapması gerektiğini dikkatle vurguluyoruz.” dedi.

CELAL DOĞAN İDDİASI

Gazetecilerin, HDP’nin İstanbul adayı için Celal Doğan’ın adının geçtiğine ilişkin haberleri hatırlatması üstüne Oluç, şu başlıca değin sadece İstanbul için yok bütün iller için herhangi bir isim telaffuzlarının olmadığını çünkü daha o aşamaya gelmediklerini söyledi.

Celal Doğan

CHP DOĞAN’I ADAY GÖSTERİRSE HDP İSTANBUL’DAN NAMZET ÇIKARMAZ

Celal Doğan CHP göre aday gösterilirse HDP’nin bu durumda namzet çıkarmayacağı söyleniyor. HDP kulislerine tarafından böyle bir tercihin sonuçları yalnızca İstanbul ile de sınırlı kalmaz.

CHP ve HDP İstanbul'da İttifak İçin Celal Doğan İsminde Buluşmaya ÇalışıyorCHP ve HDP İstanbul’da İttifak İçin Celal Doğan İsminde Buluşmaya Çalışıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: