• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı: Türk hükümetine güveniyorum

Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı: Türk hükümetine güveniyorum

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na 2 Ekim’de dışarı giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz konuştu. Kaşıkçı’nın kaybolduğu gün yaşananları anlatan Cengiz, “Tabi ancak bir tedirginliği vardı lakin kendisi de böyle bir şey olacağını asla tahmin etmiyordu” ifadelerini kullandı. Türk hükümetine güvendiğini söyleyen Cengiz, bu yaşananların siyasi kriz olmasının açık havada insani kriz yönünün de olduğunu vurguladı.

“Siyasi kriz olmasının dışarıya bir insani kriz yönü de var” 

çok üzgün olduğunu belirten Cengiz sözlerine şöyle devam etti:
“Hükümete güveniyorum. Türk hükümetine güveniyorum. Diplomasi diliyle konuşma devam ediyor. Gerçekten bu konularla ilgili beyanı nasıl devretmek lüzumlu onu da çok bilmiyorum. Çünkü siyasi kriz olmasının dıştan bir insani kriz yönü de var. Cemal beyin siyasi kişiliğinin duruşunun sebep olduğu bu siyasi krizden önce insani bir kriz. Çünkü izdivaç işlemlerini tamamlamak için Türkiye’ye gelmişti kendisi ve konsolosluğa gidip bu kağıdı alma sebebi de buydu. Ama yaşananları biliyorsunuz o gün bugündür kendisinden haber alamıyoruz.”

“Türkiye’de olması olayı çok daha alıngan ayla getiriyor” 

Bu olayın Türkiye’de yaşanmasının durumu çok daha hassas hala getirdiğini söyleyen Cengiz, “Fazla tedirginiz hepimiz her gün yeni bir haberle ulaşma umuduyla uyanıyoruz. Ben özellikle çünkü kendisinin en son dakikaya dek yanına olan kişiydim. Ayrıca Türkiye’de olması da olayı fazla daha alıngan ışık halkası getiriyor” ifadelerini kullandı.

“Yan fakat bir tedirginliği vardı lakin böyle bir şey olacağını katiyen varsayım etmiyordu” 

Hatice Cengiz, konsolosluğa sırası gelmişken Kaşıkçı’nın huzursuz olup olmadığı biçiminde yöneltilen soruya ise “Tabi ancak bir tedirginliği vardı lakin kendisi de böyle bir şey olacağını katiyen varsayım etmiyordu. Böyle bir şeyin olma ihtimali fazla eksik diyordu. Yani bu bir konu olarak geçmemişti aramızda sadece ben gayriihtiyari ya da olağan dışı bir gelişme olduğu takdirde nasıl davranmam gerektiğini sorduğumda böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum pek ihtimal de vermiyorum demişti” diye yanıt verdi.

“Ülkesi kadar aranmıyordu fakat açıklamaları bir rahatsızlık unsuruydu” 

Cengiz, “Burada fazla artı bunu bahsetmek içten yok fakat Yasin beyle yakın dostlardı, eski bir arkadaşıydı kendisinin. Yasin beyi aramamı söyledi. Bunu bir direktif şeklinde yok ama farkında etme mahiyetinde. Bağlı fakat bir çekincesi vardı çünkü duruşu gereği, ülkesi kadar aranmıyordu ama açıklamaları bir rahatsızlık unsuruydu” dedi.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: