• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Bu kez bir doktor hatalı tanı kurbanı oldu: Kolunu kaybetti

Bu kez bir doktor hatalı tanı kurbanı oldu: Kolunu kaybetti

Antalya’nın

Atardamarda hasar

Kendisine kolay bir ameliyat olduğunu ve bir saat içinde işlemin tamamlanacağı söylenen eşi Halis Urban, ameliyathanenin kapısında beklemeye başladı. Fakat ameliyatı yapan doktorlar, atardamara zarar verdi, kolay diye nitelendirilen işlem tehlikeli bir hal aldı. Bunun üstüne yürek ve damar cerrahı iki doktor daha ameliyata dahil edildi. 5 saat süren müdahaleye karşın üç hekim da hasarlı damarı düzeltemedi. Acil olarak anjiyo yapılması gereken Urhan, “Bu hastanede damar için anjiyo donanımı değil” denilerek Alanya Başkent Hastanesi’ne sevk edildi. Başkent Hastanesi’nde doktorlar tarafından anjio yapılan Urhan’ın akış olmadığı saptanan kol bölgesine ivedi olarak damar nakli için müdahale edildi.

Enfeksiyon kaptı, damar tıkandı

Fakat 7 saat süren ameliyat başarısız geçti. 16 Eylül sabahı tekrar ameliyata alınan Gamze Urhan, kolunda oluşan adale yırtılmaları ve fazla ödem yüzünden başarısız gecen bir tedavi süreci yaşadı ve 27 Eylül günü bu defa Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedaviye alınan Gamze Şanslı Urhan, Alanya’da kolunun enfeksiyon kaptığını ve atar damarın bitmiş tıkandığını büyük bir acıyla öğrendi.

Sağ kolu kesildi

Kolay bir kol kırığı, buna konulan yanlış tanı ve başarısız müdahaleler sonrası bir çocuk annesi bayan duydukları aleyhinde yıkıldı. diş hekimi Urhan’ın kangren olan sağ kolu kesildi.

Beyin kanaması geçirdi

Bu olayların gerisinde beyin kanaması geçiren dişçi Gamze Şanslı Urhan, yoğun bakıma alındı.

öne meydana çıkan haberler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 durum

Whatsapp’taki tehlike Türkiye’ye sıçradı

F.Bahçe’de 2. dalga! Olaylar durulmuyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: