• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Bismil Belediyesindeki ‘Marilyn Monroe ve John Kennedy’ Krizi Çözüldü

Bismil Belediyesindeki ‘Marilyn Monroe ve John Kennedy’ Krizi Çözüldü

Bismil Belediyesinde taşeron alım sınavında “John Kennedy ve yasaklanmış aşk yaşadığı Marilyn Monroe” sorularının yönetildiği öne sürülen Gülcan Ö. adlı işçinin elenmesini mahkeme hukuka aykırı bularak tekrar imtihan yapılmasına hükmetmişti. Bismil Belediyesi Gülcan Ö.’yü 26 Ekim’de sınav için çağırdı.

Habertürk’te yer alan habere tarafından, sınavı geçemeyen Gülcan Ö.’nün ilk olarak başvurduğu Diyarbakır Valiliği red yanıtı verdi. Gülcan Ö., bunun üzerine Diyarbakır 2. Yöneticilik Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma talebiyle dava açtı. mahkeme emri hukuka tutarsız bularak sözlü sınavın bitmiş yapılmasına karar verdi.

”TEK AMACIM İŞİME BITMIŞ KAVUŞMAK”

“Çok kötü günler geçirdim” diyen Gülcan Ö., “Sözlü sınavda görevime yerinde sorular yöneltilmesini istiyorum. Tek amacım her tarafta işine kavuşmak, bugünleri hatırından çıkmak. Umuyorum, gündeme gelmesini istemediğim bu durumla ilgili belediyede bazı idareciler bunu kişisel bir meseleye dönüştürmez” dedi.

”SARIŞIN VE KIVIRCIK SAÇLI BİR SEVGİLİSİ VARDI, SENİN GİBİ”

Habertürk’ün nisan ayında gündeme getirdiği haberde, Diyarbakır Bismil Belediyesnde kadroya alınacak 160 taşeron emekçi ile martta görüşme yapıldığı belirtilmişti. Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Turgay Gülenç başkanlığındaki 5 kişilik komite kuruldu. güya, Kaymakam Gülenç, kayyum atandıktan sonra işe aldığı ve bir dönem özel kaleminde çalıştırdığı Gülcan Ö.’ye mülakatta “John Kennedy Havalimanı nerede?” diye sordu.

Gülcan Ö., cevabı düşünürken Kaymakam Gülenç’in “Sarışın ve kıvırcık saçlı bir sevgilisi vardı, senin gibi… Marilyn Monroe” ifadesini kullandığını, ardından da “Kennedy’nin karısı, kocasının onu aldattığını öğrendiğinde ne tepki verdi?” biçiminde bir soru daha sorduğunu iddia etti. Gülcan Ö. sınavı geçemedi.

”KENNEDY VE MONROE SORULARINI SORMADIK”

Kaymakam Turgay Gülenç yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gülcan Ö.’yü bir arkadaşın tavsiyesi ile işe aldım. Yaptığı hiçbir meslek yoktu, karıştırıyordu, sorunluydu, sıkıntılıydı. Biraz zor sorduk. Kendisine ‘John Kennedy kimdir? John Kennedy Havalimanı nerededir?’ gibi sorular sorduk. ‘Havaalanı İstanbul’dadır’ diye cevap verdi. Haliyle sınavı geçemedi. Asla John Kennedy’nin yasaklanmış aşkı Marilyn Monroe ile ilgili bir şey sormadık.”

ÇORUM’A ÖDEV EDİLDİ

Kaymakam Turgay Gülenç, haberin arkasında İçişleri Bakanlığı kadar geçici görevle Çorum’a vali yardımcısı olarak atandı. Gülenç son kararnameyle de Malatya’ya Yeşilyurt Kaymakamı oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: