• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
Binlerce Öğretmene Milli Eğitim Bakanı’ndan Müjdeli Haber! Maaşlar Artırılacak

Binlerce Öğretmene Milli Eğitim Bakanı’ndan Müjdeli Haber! Maaşlar Artırılacak

Eğitim’de 2023 vizyon belgesi Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kadar Beştepe Ahali Kongre ve Kültür Merkezi’nde açıklandı. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da katıldı. Programda konuşan Bakan Selçuk “Bugün burada açıklayacağımız eğitim sistemi dünyanın en iyi eğitim sistemi olmayacak. Lakin bilimin rehberliğinde yeni bir yol haritamız olacak” dedi.

Binlerce öğretmene de müjdeli haber veren Bakan Selçuk, “Sözleşmeli öğretmenlik süresi kısalacak. Ücretli öğretmenlerin maaşları da artırılacak” açıklamasında bulundu. Buna kadar sözleşmeli öğretmenlerin görev süresi 4+2’den 3+1’e inecek.

“EĞİTİM-ÖĞRETİM ÖNCELİKLERİMİZİN EN BAŞINDA YER ALIYOR”

Bakan Selçuk’un arkasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “2023 Eğitim Vizyonu Belgemizin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Eğitim-öğretim önceliklerimizin en başında yer almıştır. 7,5 milyar liradan 92,5 milyar liraya bakanlığımızın bütçesini yükselttik. Göreve geldiğimizde 8 takvim kesintisiz eğitim, katsayı gibi nice sorunları kucağımızda bulduk.” dedi.

“FORMASYON ŞARTINI KALDIRIYORUZ”

Sözleşmeli öğretmenliği her tarafta düzenliyoruz diyen Erdoğan, “4 artı 2 elde etmek üzere toplam 6 sene olan kontrat süresini 3 artı 1 toplam 4 yıla indiriyoruz.” dedi.

Önümüzdeki dönemde öğretmenlik meslek kanununun çıkarılacağını da söyleyen Erdoğan, “Öğretmenliğe kabulde uygulanan pedagojik formasyon şartını kaldırıyoruz. Artık bu eğitimi Bakanlığımız verecek.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: