• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Binali Yıldırım, Ahmet Necdet Sezer’le İlgili Anısını İlk kez Anlattı

Binali Yıldırım, Ahmet Necdet Sezer’le İlgili Anısını İlk kez Anlattı

TBMM Başkanı Binali Şimşek, Erzincan’da katıldığı “2023 Vizyonunda Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Rolü” çalıştayında, “Özel Eğitim Kurumlarında bahşedilen hizmetlerin geriye doğru gitmesine katiyen müsaade etmeyiz” dedi.

TBMM Başkanı Binali Şimşek memleketi Erzincan’da çeşitli açılış ve programlara katıldı. ilk olarak Özel Eğitim Kurumları Derneğinin düzenlediği “2023 Vizyonunda Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Rolü” isimli çalıştayına katılan Şimşek, yaptığı konuşmada, engelsiz bir Türkiye oluşturmak için başlatılan çalışmaların insan kaynağını en verimli şekilde kullanılmasına fırsat vereceğini, engelsiz Türkiye’de bilgi ve yeteneğin çok daha öne çıkacağını ve insanların bedensel yeterlilikleriyle değil, beyinleri ile öne çıkacağını kaydetti.

AHMET NECDET SEZER’LE DİYALOĞUNU ANLATTI

Her hizmetin bir cezası olduğunu gösteren Şimşek, “Bir gün bir genel müdür yardımcısını görevden aldım. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de, ‘Görevden alınması uygun değildir’ dedi. Tanıyor mu merak ettim. Randevu aldım gittim. ‘Cumhurbaşkanım bu adamı tanıyor musunuz?’ dedim. Değil dedi. ‘Peki niçin böyle bir tasarrufta bulundunuz’ diye sordum. ‘Dosyasına baktırdım hiçbir şeyi yok’ dedi. ‘Ben de onun için görevden aldım’ dedim. Adam ömrü her tarafında hiçbir yükümlülük almamış. Bu yüzden dosyası tertemiz” diye konuştu.

“HANIMLARA PARA VERİYORSUNUZ KİMSE YÜZÜMÜZE BAKMIYOR”

Yıldırım konuşmasında hem Türkiye’nin sosyal devlet olma alanında son 15 yılda büyük mesafe kat ettiğinin altını çizerek; “Türkiye’nin toplam sosyal destekleri 2002’de 3 milyar 100 milyondu, şu lahza takvim 52 milyar lira sosyal yardım yapılıyor. Fakat önceki ziyaretlerden birinde ihtiyar bir amca geldi, hanımı ölüm etmiş evlenecek, bir türlü evlenemiyor, beni evlendir dedi. Hanımlara para veriyorsunuz kimse yüzümüze bakmıyor, evlenemiyoruz dedi. Dolayısıyla sosyal devletin de ölçüsünü, ayarını yerinde tutmakta fayda var” dedi.

Özel Eğitim Kurumları’nın daha iyi şartlarda sürdürülebilir hizmet verebilmeleri için ihtiyaçları olduğunu belirten TBMM Başkanı Yıldırım, bu verilen hizmetin geriye doğru gitmesine katiyen müsaade etmeyeceklerini kaydetti.

Erzincan Binali Şimşek Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya Binali Yıldırım’ın yanı sıra Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalattin Başsoy, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve özel eğitim kurumu temsilcileri katıldı.

sonra Erzincan Belediye Başkanlığınca düzenlenen Mahalleliler Buluşuyor programının finaline katılan Yıldırım, arkasından Ahali Kıraathanesi’nin açılışını yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: