• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Binadaki İntihar Girişimlerinden Bıkan Yönetici İlginç Önlem: ‘İntihar Etmek Tehlikeli ve Yasaktır’ Diye Yazı Astı

Binadaki İntihar Girişimlerinden Bıkan Yönetici İlginç Önlem: ‘İntihar Etmek Tehlikeli ve Yasaktır’ Diye Yazı Astı

Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki iş hanı intihar girişimlerinin adresi haline geldi. Son bir yılda 10 kişinin çatısına çıkıp intihar girişimine kalkıştığı 7 katlı binada, yöneticiler, çatıya çıkan boşluğu demir parmaklıkla kapatarak tedbir aldı, ‘İntihar etmek tehlikeli ve yasaktır’ ve ‘Hayat her şeye karşın yaşamaya değer’ yazılı dikkat kağıtları astı.

İNTİHAR ETMEK İSTEYENLERİ MERKEZİ HALİNE GELDİ

Kentte, Kemerkaya Mahallesi’nde yer alan 7 katlı ‘Suluhan’ adlı iş merkezinin çatısı, son zamanlarda intihar girişiminde bulunmak isteyenlerin uğrak yeri oldu. Büyüyen intihar girişimi vakaları ile baş edemeyen iş merkezi yönetimi, bina içerisinde çatıya meydana çıkan boşluğu demir parmaklıkla kapatıp, kapısına da kilitle önlem aldı, ‘İntihar etmek tehlikeli ve yasaktır’ ve ‘Hayat her şeye karşın yaşamaya değer’ şeklinde yazılmış dikkat kağıtları da astı. Görenleri şaşkına çevrilen önlemle, intihar teşebbüslerinin de önüne geçilmiş oldu.

”İNTİHAR ETMEK GÜVENLI OLMAYAN VE YASAKTIR”

Takriben 25 yılıdır meslek merkezinde yöneticilik yapan Pehlivan Karagüzel, her sorunu olan kişinin, şehir halkı merkezinde de olması sebebiyle iş merkezlerinin çatısında soluğu aldığını belirterek, ‘Burası Trabzon’un merkezi. Halk şov yerine getirmek için çatıya çıkıyor. Aşk acısı çeken, eşiyle tartışan, işsiz ve parasız kalan soluğu bu çatıda alıyor. Bu durumun önüne geçebilmek için önce demir parmaklık yaptırıp kilit taktık bütün kapılara. Baktık yine bir şekilde çatıya çıkıyorlar. Bu kere ‘İntihar etmek tehlikeli ve yasaktır!’, ‘Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer’ gibi uyarıcı yazılar astık. Acilen de çareyi bu yazılarda arıyoruz. Yazıları astıktan daha sonra çatıya meydana çıkan olmadı. ‘Insanlar intihar etmeye kalkışmasın’ diye elimizden geleni yapıyoruz dedi.

”ÇOK ŞÜKÜR ATLAYAN OLMADI”

Son zamanlarda böylece çok kişinin çatıya çıkıp intihar girişiminde bulunduğunu andıran Karagüzel, En son sevdiği kızın kendisini terk etmesi sonucu aşk acısı çektiği anlatan biri, bu binanın çatısına çıktı, intihar girişiminde bulundu. Bu kişinin ikna edilerek indirilmesinin ardından yeniden kısa vakit daha sonra da diğer bir birey de aynı yere çıkmak üzereyken son anda yakalanarak bulunduğu yerden indirildi. Bugüne değin yapılan intihar girişimlerini güvenlik ekipleri ve kişilerin atlamaması için ikna etmeye gelen psikologlar önlemeyi başardı. Şimdiye değin hiç atlayan olmadı çok şükür diye konuştu.

” ‘ATLA ATLA’ DİYE TEMPO TUTANLAR DA OLDU?”

Yaşanan intihar girişimlerinde yapı çevresinde toplanan meraklı kalabalıktan ilginç refleksler de geldiğini kaydeden Karagüzel, ‘Yapılan intihar girişimlerinin böylece sıradan oldu ama, artık durum derhal binanın aşağı toplanan kalabalık ‘Atla Atla diye tempo tutmaya başladı. Kimse orada can olduğunun haberdar değil. Ellerinde telefon resim çekip banal bir şeymiş gibi izliyorlar. Hatta tanıdıklarını arayıp izlemeye çağıran bile oluyor ifadesinde bulundu.

EN GARIP İKNA

ÖTE YANDAN, bahse konu meslek merkezi çatısında yaşanan intihar girişimleri polis ekipleri ve psikologların başarılı çalışması sonucu bugüne dek ölümle sonuçlanmadı. Çoğu Kez intihar girişiminin yaşandığı meslek merkezinde, en acayip intihar teşebbüsü olayı geçen yıl yaşanmıştı. İşsiz olduğu gerekçesiyle çıktığı çatıda intihar girişiminde yer alan oğlu O.K.?yı ikna edip çatıdan inmesini karşılayan babası S.K., oğlunu tekme tokat döverek polislere teslim etmişti. Baba S.K., ikna ettiği oğluna kızarak ”Bende işsizim elektrik paramı da veremiyorum fakat intihar etmiyorum” demişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: