• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Binadaki İntihar Girişimlerinden Bıkan Yönetici, Demir Kapılı Önlem Aldı

Binadaki İntihar Girişimlerinden Bıkan Yönetici, Demir Kapılı Önlem Aldı

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bir meslek hanının çatısında son 1 yılda 10 kişi intihar girişiminde bulundu. 7 katlı binanın yöneticileri ise bunu durdurmak nedeniyle çatıya meydana çıkan boşluğu demir kapıyla kapattı. Yöneticiler ayrıca ‘İntihar etmek güvenli olmayan ve yasaktır’ ve ‘Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer’ yazılmış uyarılar astı. Bina yöneticisi Pehlivan Karagüzel, “Kapıya yazılmış uyarılar astık. Uzun süredir intihar girişimi olmuyor” dedi.

Yaklaşık 25 yıldır iş merkezinde idare yapan Pehlivan Karagüzel, intihar girişiminde bulunanlarla ilgili, “Burası Trabzon’un merkezi. Millet şov yerine getirmek için çatıya çıkıyor. Aşk acısı çeken, eşiyle tartışan, işsiz ve parasız kalan soluğu bu çatıda alıyor. Bu durumun önüne geçebilmek için önce demir parmaklık yaptırıp kilit taktık tüm kapılara. Baktık yeniden bir şekilde çatıya çıkıyorlar. Bu kez ‘İntihar etmek tehlikeli ve yasaktır!’, ‘Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer’ gibi uyarıcı yazılar astık. Şu Anda de çareyi bu yazılarda arıyoruz. Yazıları astıktan sonradan çatıya çıkan olmadı. ‘nsanlar intihar etmeye kalkışmasın diye elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“FAZLA ŞÜKÜR ATLAYAN OLMADI”

Son zamanlarda öyle fazla kişinin çatıya çıkıp intihar girişiminde bulunduğunu hatırlatan Karagüzel, “En son sevdiği kızın kendisini terk etmesi sonucu aşk acısı çektiğini anlatan biri, bu binanın çatısına çıktı, intihar girişiminde bulundu. Bu kişinin ikna edilerek indirilmesinden kısa zaman sonradan başkası daha benzer yere çıkmak üzereyken son anda yakalandı. Bugüne dek yapılan intihar girişimlerini emniyet ekipleri ve şahısların atlamaması için ikna etmeye gelen psikologlar önlemeyi başardı. Şimdiye kadar hiç atlayan olmadı fazla şükür” diye konuştu.

“ATLA, ATLA’ DİYE TEPMO TUTANLAR DA OLDU’

Yaşanan intihar girişimlerinde yapı çevresinde toplanan meraklı kalabalıktan acayip tepkiler de geldiğini kaydeden Karagüzel, “Yapılan intihar girişimlerinin o kadar basmakalıp oldu ki, bundan böyle olay hemencecik binanın aşağıda toplanan topluluk “atla, atla” diye tempo tutmaya başladı. Kimse orada can olduğunun haberdar yok. Ellerinde telefon fotoğraf çekip bayağı bir şeymiş gibi izliyorlar. Hatta tanıdıklarını arayıp izlemeye çağıran bile oluyor” ifadesinde bulundu.

İKNA ETTİĞİ OĞLUNU DÖVDÜ

ÖTE YANDAN, bahse konu meslek merkezi çatısında yaşanan intihar girişimleri polis ekipleri ve psikologların başarılı çalışması sonucu bugüne kadar ölümle sonuçlanmadı. Çoğu Kez intihar girişiminin yaşandığı meslek merkezinde, en garip intihar teşebbüsü olayı geçen yıl yaşandı. İşsiz olduğu iddiasıyla çıktığı çatıda intihar girişiminde bulunan oğlu O.K.’yi ikna edip çatıdan inmesini karşılayan babası S.K., oğlunu tekme tokat döverek polislere teslim etti. Baba S.K., ikna ettiği oğluna kızarak “Ben de işsizim elektrik paramı da veremiyorum fakat intihar etmiyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: