• DOLAR
  5,2927
  % 0,18
 • EURO
  6,0067
  % 0,16
 • ALTIN
  228,4430
  % 0,12
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Beştepe’de 21 makam aracı var

Beştepe’de 21 makam aracı var

Oktay, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda önceki gün Cumhurbaşkanlığı bütçesinin görüşmelerinde muhalefetin eleştirilerini yanıtladı. Muhalefetin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘tek adam’ çıkışına yanıt veren Oktay, “Eğer ancak biz ‘Kardeşim bu tek adam sistemiydi’ diyorsak, o vakit ben şunu anlatmak istiyorum; Meclisimizin, milletimizin kararlarına da güvenmiyoruz. Çağırmak ama Meclisimiz de milletimiz de tek adamlık bir sistem geliştirebilir, ben bunu kesinlikle kabul etmiyorum” dedi. Önceki sistemde ayrıntılarıyla denetim dışı ve güvenilmez olan bir cumhurbaşkanının, şu anda sorumluluk boyutunda denetime tabi olduğunu ifade eden Oktay, şunları söyledi:

NE İNKÂR NE GURUR VAR

“Iş yapış şeklimizle şunu bilhassa tanımlamak istiyorum; şüphesiz ‘tek adam’ boyutunda bir şey yapmıyoruz. Herhangi bir konu geldiğinde görüşüyoruz, tartışıyoruz, Cumhurbaşkanımızın söylediği her konuda, mutlak şekilde Cumhurbaşkanımızın söylediğinin dürüst olduğuyla ilgili böyle bir buluşma tarzımız değil bizim. ‘İnkâr ve gurur’ diye açıklama ettiniz lakin bizde ne inkâr vardır ne gurur vardır, bizde kabul vardır ama gurur asla ve asla yoktur.”

TÜRKİYE’NİN İTİBARI

class=’cf’>

Cumhurbaşkanlığı Yönetimsel İşler Başkanlığı demirbaşına kayıtlı 21 makam aracı kullanıldığını gösteren Oktay, şöyle devam etti: “Natürel Cumhurbaşkanımız bu 21 adet makam aracını kullanmıyor. Bu araçlar devlet ve hükümet başkanlarının, heyetlerin karşılanmasında yoğun olarak kullanılıyor. Bu, Türkiye’nin itibarıdır. 2019’da 28 adet araç alımı öngörülüyor. 2018 yılı için de 38 adet araç alımı öngörülmüştü ancak bu vasıta alımını yapmadık. 2019’da ihtiyacımız olmazsa yine almayız.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: