• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Belediye Başkanının Makam Aracını Bulana 10 Bin TL Ödül Verilecek

Belediye Başkanının Makam Aracını Bulana 10 Bin TL Ödül Verilecek

Aydın’ın Didim ilçesinde bir inşaat şirketi, açtığı dava ardından haciz konulan, ancak bulunamayan Didim Belediyesi’ne ait makam aracının yerini bildirine 10 bin lira ödül vereceğini duyurdu.

BELEDİYENİN ARACINA HACİZ KONULDU

Bir inşaat firması 2013 yılında Didim Belediyesi’nde inşaat ruhsatı olarak iki öbür binanın yapımına başladı. 2014 yılındaki yerel seçimlerde CHP’den Didim Belediye Başkanı seçilen Deniz Atabay, bu iki inşaatın ruhsatını iptal etti. Bunun üzerine inşaat firmasını avukatları belediyeye tazminat davası açtı. Açılan tazminat davası 4 yıl sürdü. Duruşma, Belediye’nin inşaat firmasına 1 milyon 400 bin TL tazminat ödemesine karar verdi. Ancak, Belediye bu parayı ödemedi. Bunun üzerine inşaat firması, avukatları aracılığıyla Belediye’nin filosundaki 108 vasıta ile 49 banka hesabına ve üçüncü kişilerden alacağı ile bütün mülk varlıklarına haciz koydurdu. Belediye, haciz konan bazı araçları ortaya çıkarmayınca, işyeri sahibi Ahmet Orak acayip bir yola başvurdu. Orak, Belediye Başkanı Atabay’ın makam aracının yerini gösteren kişiyi 10 bin TL ile ödüllendireceğini duyurdu.

‘TÜM ARAÇLARDA İCRA TAKİBİ BAŞLATTIK’

İnşaat firmasının sahibi Ahmet Orak, “Belediyeden 1 milyon 400 bin TL tazminat alacağımız var. Belediye ait 108 araca haciz konuldu. Belediye bu araçların çoğunu dıştan kaçırıyor. Belediye araçları, haczedilmemesi için garaja getirilmiyor. Tüm araçlarda icra tabibi olduğundan yakalanma korkusuyla ödev çıkarılarak diğer yerlere gönderiliyor. Makam aracı da ortalarda değil. Bu aracı bulan ve yerini belirten kişilere 10 bin TL ödül vereceğiz. Bununla ilgili afişleri de her tarafa yapıştırıyoruz. Mücadelemizi ardına kadar sürdüreceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: