• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Bedelli Askerlik Başvurusu İçin 1 Kilometrelik Kuyruk Oluşturdular

Bedelli Askerlik Başvurusu İçin 1 Kilometrelik Kuyruk Oluşturdular

Bedelli askerlik uygulamasından davranmak isteyenler kullanım için Ankara Asker Alma Bölge Başkanlığı önünde uzun kuyruk oluşturdu. Başvurular 3 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

1 KİLOMETRELİK KUYRUK OLUŞTURDULAR

Bedelli askerlik işlemlerini bitirmek için sabahleyin saatlerinden itibaren Ankara Asker Alma Bölge Başkanlığına gelen fazla sayıda aday Başkanlık önünde 1 kilometreyi bulan kuyrukta sıraya girdi. Adaylar, karınlarını beslemek için seyyar satıcılardan çay ve simit aldı. Sırası gelen adaylar, evraklarını askerlik şubelerine bıraktıktan sonra Başkanlıktan ayrıldı. Polis ekipleri, emniyet önlemleri kapsamında başvuru için bekleyenleri kimlik sorgulamasından geçirirken, trafik ekipleri yollarda oluşan vasıta yoğunluğunu önlemek için mücadele harcadı.

”BEKLEDİĞİMDEN DAHA ARTI SIRA VAR”

Bedelli askerlik başvurusunda yer alan Taner Armutlu, uzun süredir beklediğini söyleyerek, “Bu kadar arti sıra olacağını düşünmüyordum. Beklediğimden daha pozitif sıra var.” dedi.

Armutlu, bedelli askerlik uygulamasının hayata geçirilmesini “isabetli bir karar” olarak değerlendirerek, “Eğitim seviyesi ve üniversite okuyan insan sayısı arttığı için ahali kariyerleri açısından askerliği tecil etmek istiyor. Herkes bunu bekliyordu. Bedelli askerliğimizi yapacağız. Yapamayanlara da inşallah bedelli askerlik çıkar. Bekleyeceğiz, bugün geldik bugünümüzü buna ayırdık.” diye konuştu.

”SIRA GELENE DEK BEKLEYECEĞİZ”

Burak Demirtaş da işlemleri son güne bıraktıkları için uzun kuyrukların oluştuğunu söyledi. Demirtaş, “Kazanılmış bir adalet olarak görüyoruz ve değerlendirmek istiyoruz. Sıra gelene kadar bekleyeceğiz.” ifadesini kullandı.

”ŞUBELER 24 SAAT ATAMA YAPACAK”

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, 24 Ekim’de katıldığı AA Yayımcı Masası yayınında bedelli askerlik için 672 bin 306 kişinin e-devletten uygulama yaptığını, 377 bin 410 kişinin de dekontlarını askerlik şubelerine teslim ettiğini bildirdi.

Akar, askerlik şubelerinin, 3 Kasım’dan önce bütün müracaatların bitmesini sağlamak amacıyla gerekli yerlerde 24 saat tayin yapacağını da duyurdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: