• DOLAR
  5,3290
  % 0,05
 • EURO
  6,0421
  % -0,01
 • ALTIN
  229,3390
  % -0,01
 • BIST
  101.971
  % 0,23
Başkan Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısı konuşması

Başkan Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısı konuşması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hatalarını eleştirdi.

“İnsan siyasette şöyle ele avuca gelen, mücadele ederken tatlı bir rekabet olacak karşı taraf istiyor” diyen Başkan Erdoğan, “Bize düşe düşe CHP başındaki avane denk geldi.” diye konuştu.

Başkan Erdoğan özetle şu ifadeleri kullandı:

“RABBİMİN HİKMETİNDEN SUAL OLUNMAZ”

“İnsan, siyasette şöyle ele, avuca gelen, uğraş ederken tatlı bir rekabet olacak rakip istiyor. Bize de düşe düşe CHP ve başındaki avane denk geldi. Rabbimizin hikmetinden sual olunmaz.

“BEN TAZMİNAT ALMAKTAN YORULDUM”

Geçen bir televizyon programında çıkmış, Muğla Belediyesi’ni misal veriyor. Her yeri kreş ve okullarla donattıklarını söylüyor. Araştırdık, büyükşehirin yaptığı bir okul yok. Bunun yalanlarını ortaya dökmekten, mahkemeye başvurarak tazminat almaktan yoruldum.”

Başkan Erdoğan'ın AK Parti grup toplantısı konuşması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

“AK Parti iktidarının 3 Kasım itibariyle 16 yılını geride bırakıp, 17’nci yılına girdik. Ortaya çıkan görüntü fazla kayda değer bir tarihi değişime sinyâl ediyor. Milletimiz her seçimde tercihini AK Parti’den yandan koyarak Türkiye’yi büyütme ve muasır medeniyetler seviyesine tümdengelim hedefimize takviye vermiştir.

16 yılda 14 seçimde milletimizin karşısına çıktık ve her seçimde hamdolsun ‘Durmak yok yola devam’ mesajını aldık.

EĞİTİME AYRILAN KAYNAK BÜTÇEDE ILK SIRAYA YÜKSELDİ

Eğitim davası bu ülkenin ve milletin asırlardır üzerinde durduğu ve bir türlü istediği neticeyi alamadığı bir meseledir. Eğitime ayrılan millet kaynaklarını bu yıl itibari ile 10 milyar liradan 120,2 milyar liraya çıkartarak bütçede birincil sıraya yükselttik.

Çıkıyor atıyor, öğretmenler atanamıyor, sınıflar manâsız… Öyle palavra değil milletimiz bütün gerçekleri görüyor.

Ben sizlere gerçekleri anlatıyorum sizlere havadan sudan konuşmuyorum. 70-75 kişilik sınıflarda biz okuduk. Bunlardan CHP ve diğerlerinden böyle bir mirası devraldık ama şimdi hamdolsun bu ortalamayı 30’a indirdik.

ÜNİVERSİTEYİ AYAĞINA GETİRDİK

Iğdır’daki Kars’taki, öğrencilerimizin İstanbul’a Ankara’ya gelmesine lüzum kalmadı üniversiteyi biz onların ayağına getirdik. 75 -76 üniversiteden 206’ya çıkardık. Bununla hem eğitim öğretimin maliyetini düşürdük keza de imkanlar artık sizin önünüzde dedik.

Üniversiteli öğrencilerimizin sayısını 1 milyon 650 binden 7 milyon 600 bine ulaştırdık. Yüksek öğrenimde kredi burs ücreti 1 Ocak’tan itibaren 500 lira olacak.

Ya kredi ya burs başvuran her öğrenciye veriliyor. Bir Takım öğrencilerimiz “illa burs” diyor. Ya evladım illa da burs yok. Sen krediye de başvursan faiz uygulaması değil.

Iş liseleri ve imam hatip liselerine yapılan haksızlıklara son verdik. Yeni dönemde enerjimizi kalitenin yükselmesi çabası içerisinde olacağız.

SAĞLIK YATIRIMLARI

Sağlık ülkemizde en büyük hizmetleri verdiğimiz alanların başında geliyor. Bu Bay Kemal’in genel müdürlüğü döneminde bunlar ölülerimizi bile rehin aldılar. Bugün ülkemizde Genel Sağlık Durumu Sigortası’nın şemsiyesi dışarıda kalan kimse yoktur.

Afiyet birimlerimizi tomografisinden MR’ına en modern cihazlarla donattık. Ambulans sayımızı 618’di rakam biz bunu 5 bine çıkarttık. Uçağından helikopterine ambulans olarak bunları ülkemize getirdik. Çürük ve içinde herhangi bir çare imkanı olmayan ambulanslara bu ülkeyi mecbur ettiler.

ŞEHIR HASTANELERİYLE SAĞLIKTA YENİ BİR ÇIĞIR AÇIYORUZ

ŞIMDI hamdolsun tüm sağlıkta kimseyi kapıdan çevirme hakkı yoktur. Bundan Böyle vakıf ve özel hastanelerde anlaşmalıysa bu hizmeti verebiliyor. Acilen şehir halki hastaneleriyle sağlıkta yeni bir çığır açıyoruz. Şu belli başlı kadar 6 tane büyük kasaba hastanesini hizmete aldık.

ADALET PERSONELİNİN SAYISININ 61 BİNDEN 139 BİNE ÇIKARDIK

Adalet hizmetlerinin kalitesi bir halkın devletine bağlığının temel kriterlerinden biridir. Esas kanunlarımızı günün ihtiyaçlarına yerinde bir şekilde baştan sona yeniledik. Yargi personelinin sayısının 61 binden 139 bine çıkardık Tüzük mahkemesine kişisel kullanım hakkıyla vatandaşlarımıza ek hak arama yolları açtık.

NE DEK ÖRGÜT VARSA HEPSİNİ TEPELEDİK, TEPELİYORUZ, TEPELEYECEĞİZ

PKK’dan DEAŞ’a FETÖ’den DHKP-C’te ne dek örgüt varsa hepsini tepeledik, tepeliyoruz, tepeleyeceğiz. Terör örgütlerinde sınırlarımız kapsamında ve haricinde vurulan darbeler sayesin manâlı sonuçlar aldık.

FETÖ ihanet çetesi mensuplarından 15 bine yakını tutuklu 17 bine yakını esir olarak şimdi cezalarını çekiyor. Suriye’den ülkemize gelen 3,5 milyon kişiye ev sahipliği yapıyoruz. Ulaştırma AK Parti’nin en başarılı hizmet alanlarından biri.

YÜZLERCE DEV ESERİ ÜLKEMİZE BİZ KAZANDIRDIK

Marmaray, Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli gibi yüzlerce dev eseri ülkemize biz kazandırdık. Havalimanlarımızın sayısının 30 ek ile 56’ya çıkardık. Evinden çıkıyorsun yarım saate bilemedin 45 dakikada havalimanındasın bu medeniyetin bir adımıdır. Yurt dışı destinasyonlarında Türkiye bir numara…

Bay Kemal çalışıyoruz, çalışıyoruz. Kıskansan da patlasan da çalışıyoruz, çalışacağız.

ORADA CUMHURİYETE BİR HEDİYEMİZ OLDU

Cumhuriyetimizin 95’inci yılında açtığımız havalimanımız bir uçtan bir uca bu alandaki gücümüzü diğer bir boyuta çıkardık. Beyefendi ne diyor? ‘Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Ankara’da yapılır’ diyor. Sen bizim birçok kutlamamıza katılmadın. Çıktın Tandoğan’da yürüdün falan. Senin hayatın böyle yasal olmayan yollarla geçti. Sen devlet adamı nedir bilmiyorsun, bunu yapamıyorsun. O gün o salonda 10 bine yakın vatandaşımızla kutladık. Orada Cumhuriyete bir hediyemiz oldu. Ne o? İstanbul Havaalanı. Sen o duyguyu yaşamaktan mahrum oldun. Olamazsın, nasibin değil, nasibin…

HAYVAN İTHALİNE İHTİYACIMIZ OLMAYACAK

Kısa zamanda hayvan ithaline ihtiyacımız olmayacak. Allah’ın izniyle vatandaşımıza ucuz eti yedirmeye devam edeceğiz.

BİZE DÜŞE DÜŞE CHP BAŞINDAKİ AVANE DENK GELDİ

İnsan, siyasette şöyle ele, avuca gelen, mücadele ederken tatlı bir rekabet olacak rakip istiyor. Bize de düşe düşe CHP ve başındaki avane denk geldi. Rabbimizin hikmetinden sual olunmaz.

Geçen bir televizyon programında çıkmış, Muğla Belediyesi’ni örnek veriyor. Her yeri kreş ve okullarla donattıklarını söylüyor. Araştırdık, büyükşehirin yaptığı bir okul değil. Bunun yalanlarını ortaya dökmekten, mahkemeye başvurarak tazminat almaktan yoruldum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: