• DOLAR
  5,3312
  % 0,24
 • EURO
  6,0463
  % 0,09
 • ALTIN
  227,0015
  % 0,05
 • BIST
  103.168
  % 0,66
Başkan Erdoğan: Devrim niteliğinde adımlar attık

Başkan Erdoğan: Devrim niteliğinde adımlar attık

Başkan Erdoğan Gülseren Özdemir Özel Eğitim Tatbik Okulu’nun açılışında konuştu ve gündeme dair konulara da değindi.

” TÜRKİYE VATANDAŞLARIN TAMAMINI GENEL SAĞLIK SİGORTASINA ALAN TEK ÜLKE”

Başkan Erdoğan, sağlık durumu konusunda ABD’yi de eleştirdi. Erdoğan, “Vatandaşların tamamının genel sıhhat sigortası şemsiyesi altına alan tek ülke dünyada biziz. Buna Amerika da dahil.” diye konuştu.

Başkan Erdoğan: Devrim niteliğinde adımlar attık

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

“HER ÇABA HER ÇABA ÖNEMLİDİR”

Her mücadele, her çaba önemlidir. Zihinsel ve fiziki engelli çocuklara verilen emek hayatın tamamını kapsıyor olması sebebiyle farklı bir saygıya sahiptir. Bu çocuklarımız yıllarca dört duvar arasında hayatlarını sürdürmüşlerdir. Engelli bireylerin hayata katılımları için köklü değişiklik özelliğinde adımlar attık. 513 bin engelli kişi evde bakım hizmetinden yararlanıyor. Ülke genelinde 97 bakım ve rehabilitasyon merkezinde 7 bin engelliye hizmet veriliyor. Engelli bireylerin bakımlarına destek devretmek için sıradan 650 lira engelli bakım ücreti ödeniyor.

“ENGELLİ İSTİHDAMINA TARTI VERİYORUZ”

Engelli istihdamına büyük tartma veriyoruz. Özel sektörde kota fazlası çalışan engellilerin tamamının sigorta masraflarını karşıladık. 3 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete’de Otizm Eylem Planı hazırladık. Eylem planı, 1 milyonu bulan, aileleri ile 4 milyonluk bir sayıyı kapsıyor. Otizm eylem planını yakından peşine düşüp takip ettiğimi özellikle spesifize etmek istiyorum. Türkiye’yi yönetme sorumluluğunu üstlendiğimizden beri bir laf verdik. Biz Türkiye’yi insanı yaşat oysa, devlet yaşasın anlayışıyla hareket ediyoruz. Kökenine, meşrebine bakmadan, herkesi insan nazarında görerek hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk. Kadınlara ve engellilere yönelik pozitif yaklaşımı hayata geçirdik.

Başkan Erdoğan: Devrim niteliğinde adımlar attık


“7 BİN ENGELLİYE HİZMET VERİLİYOR”

Engelli bireylerin hayata katılımı konusunda son 16 yılda devir niteliğinde adımlar attık. Bugün ülkemizde 513 bin engelli kişi evinde bakım hizmetinden yararlanıyor. Ülke genelinde 97 bakım ve rehabilitasyon merkezinde de 7 bin engelliye hizmet veriliyor.

Geçmişte siyasetten, bürokrasiye, medyadan, akademiye, zihni milli olmayan kadrolar tarafından işgal edilmiştir.

“TÜRKİYE ÜSTÜNDE OYNANAN OYUNLAR DEĞİŞTİ”

Türkiye ileri gitgide oynanan oyunlar değişti. Tarihimizde maruz kalmadığımız saldırıları gördük. Dünyada Türkiye dek ayrıntılı sosyal emniyet politikaları uygulayan başka bir devlet yoktur, bunu böyle bilin. Sınırlarımız içinde ve dışındaki tüm mazlumlara, mağdurlara el uzatan, ekmeğini bölüşen bir devletiz. Uğradığımız onca saldırının üstünden gelmemizde bu hayır dualarının önemli olduğunu düşünüyorum.

Başkan Erdoğan: Devrim niteliğinde adımlar attık


“2023 HEDEFLERİMİZ VAR”

Bir ülkede devlet ile insanlar ne kadar birleşirse hedeflere varmak öyle kolaylaşır. Eğitim, ulaşım, sosyal hayat ve emniyet konusundaki adımlarımızla biz bu bütünleşmeyi sağladık. Nice oyunları bozan bir ülke haline birlikte geldik. Meydanlara birlikte çıktık. Birileri gibi tankları görüp de kaçmadık. Şu Anda önümüzde 2023 hedeflerimiz var. Hedeflerimizden ulaştırmak için her türlü kumpas kuruldu. Hedeflerimizden vazgeçmedik.

Başkan Erdoğan: Devrim niteliğinde adımlar attık


“PROVAKATÖRLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Bin yıldır yaşadığımız bu coğrafya yaşanacak bir konut değil, en büyük medeniyetlerin birikimini de bırakmıştır. Geleceğini bizimle birlikte görebilen yüzlerce milyon insanın beklentilerine de karşılık vermemiz gerekiyor. Bunun için fazla çalışmalıyız. Dünyada ilginç gureba, yoksul fukaranın olduğu ülkelere yardımda dünyanın bir numarası Türkiye. ABD ikinci sırada. Biz böyle bir ülkeyiz. Kazanırsak, daima birlikte kazanacak, kaybedersek daima birlikte kaybedeceğiz. İşte o zaman hep birlikte diğer bir seviyeye ulaşacağız. Yeni Türkiye kendisiyle birlikte bölgesindeki herkes için yeni bir dönemin kapısını aralayacak. Fırsatçılara, provakatörlere fırsat vermememiz gerekiyor.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: