• DOLAR
    5,3242
    % 0,11
  • EURO
    6,0392
    % -0,03
  • ALTIN
    227,5462
    % 0,37
  • BIST
    103.186
    % 0,67
Başkan Erdoğan: Bunlara kader mahkumu diyebilir miyiz

Başkan Erdoğan: Bunlara kader mahkumu diyebilir miyiz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Meclis’teki grup toplantısında MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin af tartışmasıyla ilgili “Teklifimizin tartışmasız arkasındayız.” diyerek ittifakı bitirdiği açıklamalarına cevap verdi.

“Uyuşturucu baronlarına, katillere, hırsızlara alın yazısı mahkumu mu diyeceğiz?” diye soran Başkan Erdoğan cezaevlerinde 50 binin üstünde uyuşturucu mahkumu olduğunu hatırlattı.

Erdoğan şöyle konuştu:

“Affetme gündeme geldiğinde, bu işi tam manasıyla masaya yatırdık. Teklife sıcak bakmadığımızı farklı alanlara yönlendirilmiş örneklerle anlatmaya çalıştık. Burada temel bir ilke var. Esas prensip bir devlet kendisine karşısında işlenen suçlara af yetkisine sahip olabilir fakat kişilere karşısında işlenen suçlara aleyhinde devlet bağışlama yetkisine sahip değildir. Eğer adalet mülkün esasıysa o vakit biz bu mülkü ayakta tutmak için adil davranmaya mecburuz. Kalkıp da uyuşturucu baronlarıyla, torbacılık yapanları bir araya getirmek bunu çakmak da olası yok. Biz devlet olarak baronlarla da torbacılarla da içenlerle de mücade ettik, etmeye devam ediyoruz. Hiçbir dönemde uyuşturucularla mücadelede bizim iktidarımız olduğu kadar yoğun bir çaba verilmemiştir. En doğusundan güneydoğusuna değin nerede ne gibi çalışmalar yapıldıysa hepsini topladık, gerekeni yaptık. 50 binin üzerinde uyuşturucu mahkumu var. Bunlara kader mahkumu diyebilir miyiz? Ne demek aldatılmış? Değişik tarafta can alan katillere mi felek mahkumu diyeceğiz? Öbür tarafta hırsızlara mı felek mahkumu diyeceğiz? Cezaevinden çıkarıyorsunuz daha fazlasını yapıyor, bunlara mı kader mahkumu diyeceğiz? Zanilere mi felek mahkumu diyeceğiz? Biz devlete karşı işlenen suçlarda devlet olarak yapılabilecek ne varsa çaba ederiz. Bir katili affettiğimiz süre maktülün ailesine nasıl anlatacağız?

Milletime soruyorum. Allah aşkına bunlara felek mahkumu diyebilir miyiz? Aldatılmış ne seslenmek? Uyuşturucu baronlarına, katillere, hırsızlara kader mahkumu mu diyeceğiz?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: