• DOLAR
  5,2973
  % 0,35
 • EURO
  6,0019
  % 0,63
 • ALTIN
  225,6738
  % 0,31
 • BIST
  102.375
  % -0,33
Başkan Erdoğan Atatürk’ü Anma Programında

Başkan Erdoğan Atatürk’ü Anma Programında

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Atatürk’ü Anma Programında dün Hakkari’de yaşanan patlamayla ilgili “Hakkari’deki patlamada 4 şehidimiz 20 yaralımız var.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan: Hakkari’de 4 şehidimiz var

Başkan Erdoğan şöyle konuştu:

“İnsani yardımlarda dünyada ilk sırada yer alıyoruz. Ulusal gelire kadar dünyanın 1 numarası biziz. Peki bizim bu çabamıza nasıl karşılık veriliyor diye sorarsınız, sınırlarımız içerisinde terör örgütleri vasıtasıyla bombalar patlatılarak yanıt veriliyor. Bugün Hakkari’de mühimmat deposunda yaşanan patlama nedeniyle 4 evladımız şehit oldu, 20 evladımız ise yaralandı.”

Başkan Erdoğan Atatürk'ü Anma Programında

Başkan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

ÜLKE VE MILLET OLARAK HER ALANDA SIKINTILAR ÇEKTİK

“Pazar günü Paris’te 1. Dünya Savaşı’nın bitişinin 100. yılını anacağız. Bugün Gazi’yi anıyoruz. 1. Dünya Savaşı’ndan sonradan ülkemizin paylaşma gayretini gördük. Ülkemizi böyle bir tehdidin altına girmekten kurtaramadık. Önce büyük kasaba kent daha sonra topyekün bir çaba başlattık. Mücadelemizin zaferiyle yeni devletimizi kurduk. Ülke ve ahali olarak her alanda sıkıntılar çektik. Doğrularıyla yanlışlarıyle, eksikleriyle fazlalarıyla bu dönemin hesabını milletimizin hafızası ve tarih yapmıştır.

TEK PARTİLİ YÖNETİMİN ACI HATIRALARINI HEPİMİZ BABALARIMIZDAN DEDELERİMİZDEN DİNLEDİK

Gazi Mustafa Kemal’in kendi iradesiyle yapmaya çalıştığı ve provokasyonlarla engellenen fazla partili hayatı daha erken yapsaydık acaba bugün nerede olurduk? Gençlerimizin zihinlerini formatlamaya hedeflemek yerine, onları medeni, bağımsızlık bir şekilde yetiştirecek bir eğitim sistemi kursaydık bugün nasıl olurduk? Özellikle Gazi’nin ölümüne yakın dönemlerde başlayıp, 1950’lere kadar süren tek partili yönetiminin acı hatıralarını her birimiz babalarımızdan dedelerimizden dinledik. Bize yalan söyleyen bir tarih anlatıldı, öğretildi. Bizi o yılların zulümlerine kanımca yaşayanların ağzından tanık olduk.

Türkiye 2. Dünya Savaşı’na girmemiştir fakat savaşın sefaletini yaşamıştır. Anadolu insanı bu yükü sırtlanmak zorunda kalmıştır. Bu dönemde ülkemizi yönetenler, milleti baskıyla bunaltmıştır. 2. Dünya Savaşı bitip de dünyada yeni bir demokrasi ve ekonomi düzeni kurulduğunda, Türkiye’nin belirli adımlar atması gerekli ülkü gelmiştir. Bu değişim iradi yok mecburidir. Tek parti ekibi elinden gelse Türkiye’yi Alman Nazizmi, İtalyan Faşizmi ve Sovyet komünizmden birine sürükleyecek zihindedir.

TÜRKÇE EZANIN SAVUNULMASI O DÖNEME ÖZLEMDİR

Türk milleti darbelere, cuntalara ve vesayet güçlerinin oyunlarına karşın iradesine sahip çıkmıştır. Bugün tek parti döneminin zulümlerinden biri olan Türkçe ezanın bugün kamuoyu önünde savunulması o döneme özlemdir. Ezanın Arapça olması evrensel olduğunun ifadesidir. Nereye gidersen git, Allah-u Ekber dendiği vakit ezan okunduğunu anlarsın. Bunu değiştirmek bizi değerlerimizden uzaklaştırmaktır.

Ülkemiz siyasetinin en kayda değer sorunu milletin değerleri ve kültürüyle dargın anlayışın devam ettirilmesidir. Geleceğin dünyasında yalnızca demokrasinin, özgürlüklerin, güvenlik ve huzur arayışının olduğuna inanıyor, biz de bu istikamette çalışıyoruz. İnşallah gençlerimize itimat ettiğimiz 2053 ve 2071 vizyonları üzerinde yükselecek geleceğin Türkiye’si bu tür tartışmaları geride bırakacaktır. Ecdad yüzünü Batı’ya dönmüştü fakat her fırsatta Doğu’yu da güvenliğe kavuşturması gerekiyordu. Bugün de aynısını yapıyoruz. Bugün de başlıca mücadele alanımız Batı’dır. Bunun için Dünya 5’ten büyüktür diyoruz. Bunun için ‘one minute’ diyoruz. Bunun için 3.5 milyon Suriyeli barındırıyoruz. Bunun için insani yardımlarda dünyada ilk sırada yer alıyoruz. Milli gelire tarafından dünyanın 1 numarası biziz.

4 ŞEHİT 20 YARALI

Peki bizim bu çabamıza nasıl karşılık veriliyor diye sorarsınız, sınırlarımız içerisinde terör örgütleri vasıtasıyla bombalar patlatarak cevap veriliyor. Bugün Hakkari’de mühimmat deposunda yaşanan patlama nedeniyle 4 evladımız şehit oldu, 20 evladımız ise yaralandı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: