• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında

Başkan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında

AK Parti grup toplantısında kameralar karşısına geçen Başkan Recep Tayyip Erdoğan, gündemi değerlendirdi.

Türkiye’nin mega projesi olan İstanbul Havaalanı’nın 42 ayda hizmete açıldığını hatırlatan Başkan Erdoğan, yapım aşamasındaki hıza Almanların hayran kaldığını ifade etti.

“İMAN ÖYLE BİR ŞEYDİR AMA…”

Başkan Erdoğan, “42 ayda burası bitti. Bize yakışan bu. İşte Berlin… 2006’da esas attılar, Berlin Havalimanı hala devam ediyor… Almanlar kendi gazetelerinden, buradan 3 kat büyük olan İstanbul Havaalanı bitti, Berlin ne halde diyor… İman pek bir şeydir ki; tekeden bile süt çıkartır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında

Başkan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

“ÇOCUKLARIN GÖNÜL DÜNYASINI DOYURMAYI UNUTTUĞUMUZU SÖYLEDİK”

“Geçtiğimiz hafta grup toplantımızın anında gerisinde MEB’in 2023 vizyonu konferansına katıldık. Türkiye’de uzun yıllar eğitimin insanı geliştiren yok, formatlayan bir sistem oldupunu anlattık. Çocukların gönül dünyasını doyurmayı unuttuğumuzu söyledik. 2023 vizyonunun insandan başlıyor olduğunu belirttik. Talim ve terbiye üzerine kurulu bir sistemi kurmakta kararlıyız.

Danıştay’ın konferansına katıldık. Andımız kararıyla yargıda ortaya meydana çıkan tedirgin durumu muhattaplarına ilettik.

İSTANBUL’DA YÜKSEKLIK

Cuma akşamı Jandarma ve Sahil Güvenlik’in mezuniyet törenine katılarak 3 bin 351 astsubayımızı tahsis yerlerine yolladık. Cumartesi günü İstanbul’da tarihi bir zirveye konut sahipliği yaptık. Liderlerle ikili görüşmelerde ağırlıkla Cemal Kaşıkçı konusunu ele aldık. Bilmedikleri konuları kendilerine ifade etme fırsatı bulduk.

DÜN 2 TARİHİ ANI YAŞADIK

Dün ise 2 tarihi hatıra yaşadık. Cumhuriyetimizin 95’inci yılını, Cumhuriyetimize yakışan bir eserle kutladığımızı düşünüyorum. Malazgirt’ten bu yandan bu topraklarımızın vatanımız haline gelmesi için çabalayan şehitlerimizi, gazilerimizi, devlet büyüklerimizi hayırla yad ediyorum. Sınırlarımız içi ya da haricen görevlerini ifa eden emniyet görevlilerimize başarılar diliyoruz.

Evet, dün dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havaalanı’nı hizmete açtık. Görüldüğü gibi biz Cumhuriyetimizi laf ile yok, icraat ile kutluyoruz. Öyle bir kutlama fakat, günü birlik değil. Bu kutlama yıllarca devam edilecek. Burası 29 Ekim 2019, Cumhuriyetin 95’inci yılında açılmıştı denilecek. Resepsiyonu burada gerçekleştirdik. ederek gelmeyenler oldu natürel. Neymiş, Ankara’da kutlanırmış? Sen yeter oysa gönlünü ver, gönül olmadıktan daha sonra bulmak basit. Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımlarından biri olan havalimanımızın ülkemize, bölg3emize ve tüm dünyaya şanslı olmasını diliyorum. Burası artık bir merkez. Dünyaya buradan yayılma olacak.

42 AYDA BİTTİ, BİZE YAKIŞAN BU

Kıymetli kardeşlerim, 42 ayda bitti. Bize yakışan bu. AK Parti iktidarına yakışan bu. Berlin Havaalanı hala bitmedi. Bundan 3-4 kat büyük olan İstanbul Havalimanı bitti, Berlin Havalimanı bitmedi diyorlar. Biz inandık, azmettik. Burada havaalanı olmaz diyenler olduğunu gördüler. Burası yumuşak zemindir, şudur, budur diyenler havalimanının nasıl olduğunu gördüler, görecekler. 2 pisti hayata geçirdik, diğerlerinin inşaatı devam ediyor. 150 milyon, ihtiyaca tarafından 200 milyona değin kapasite olacak. Pist sayısı yakında 3’e, hepsi tamamlanınca 6 piste çıkacak.

BUNLAR EKONOMIK FARKLILIK BİLMEZ, OYSA KURU SIKI ATARLAR

İstanbul Havalimanı vegiler hariç 32,4 milyar euroluk bir idareli soylu davranış kazandırdı. Bunlar ekonomik farklilik bilmez. Ancak kuru sıkı atarlar. Havalimanında emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum. İç ve dış hatta sembolik uçuşlar başlayacak. Atatürk Havalimanı’nın taşınması yılbaşına kadar sürecek. Birkaç ay içinde havaalanı tam kapasite ile çalışacak.

AYRINTILAR GELİYOR…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: