Bakan Ziya Selçuk’un gözetimsiz sınav hayali gerçek oldu

Bakan Ziya Selçuk’un gözetimsiz sınav hayali gerçek oldu

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katıldığı bir programında “Biz hepimiz öğrenme yolculuğundayız. İsterim ancak bir mektep çıksın ‘Gözetimsiz imtihan yapıyoruz.’ desin, isterim ki bir başka mektep eleştirel düşüncenin örneği olsun.” sözlerinden yola meydana çıkan merkez Dulkadiroğlu ilçesindeki Yahya Kemal İlkokulunda Öğretmenler Kurulu gözetimsiz imtihan uygulanması yapılması kararı aldı.

“BİZ SİZE GÜVENİYORUZ”

Okulda “Biz size güveniyor ve inanıyoruz” temasıyla uygulanmaya başlanan sistemde öğrenciler öğretmensiz sınıflarda sınava giriyor.

GÖZETİMSİZ SINAV YAPTILAR

Yahya Kemal İlkokulu Müdürü Hüseyin Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamasından yola çıkarak gözetmensiz sınav yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Bakan Ziya Selçuk'un gözetimsiz sınav hayali gerçek oldu

“KAYDA DEĞER BİR PROJEYİ HAYAT GEÇİRİDK”

Hüseyin Yılmaz, “Imtihan haftasındayız ve okulumuzda önemli bir projeyi gerçekleştirdik. Bu hafta öğretmenlerimiz gözetimsiz yazılmış yapmaya başladı. Geri dönüşler . Öğrencilerimiz birbirine bakmadan, kopya çekmeden yazılılarına devam ediyorlar. Biz de bunu istiyoruz. Davranışlar alışkanlık haline gelsin istiyoruz. İnsanımızı bu şekilde yetiştirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaparak, yaşayarak ve uygulayarak eğitimi burada bire bir uyarlamak istiyoruz” dedi.

“İYİ BİR SINAV VERDİK”

Sınavdan çıkan 4. derslik öğrencilerinden Kaan Sarı ise yazılılarının iyi geçtiğini aktararak “Öğretmenimiz yanımızda yoktu. Bizim birbirimize bakmayacağımıza da güveniyordu. İyi bir sınav yaptık.” dedi.

Bakan Ziya Selçuk'un gözetimsiz sınav hayali gerçek oldu

ÖĞRETMENLERİNİN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARTMADILAR

İbrahim Şimşek da kopya çekmeden, akıllarında kalanlarla soruları çözen öğrenciler olduklarını söyledi. İlayda Güneş de öğretmenleri olmadan girdikleri sınavı hiç kimseye bakmadan bitirdiklerini açıklama etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: