• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Bakan Yardımcısı, 2 Bin 200 Liralık Atkı Taktığı Haberlerine Açıklık Getirdi

Bakan Yardımcısı, 2 Bin 200 Liralık Atkı Taktığı Haberlerine Açıklık Getirdi

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi kırsalında uzman çavuşlar Ferruh Dikmen (26) ve Asım Türkel (23) donarak şehit olması Türkiye’yi yasa boğarken, iki askerin şehit olduğu bölgeye giden İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un atkısı sosyal medyanın gündemine oturdu.

TEPKİLER ÜZERINE AÇIKLAMA YAPTI

Helikopterde çekilen fotoğrafta Mehmet Ersoy’un atkısı dikkat çekerken, değerinin 2 bin 200 lira olduğu bahis edildi. Gelen tepkiler üzerine Ersoy’dan izah etme geldi. Kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ersoy, “Kariyerimde 2200 liralık bırakın atkı almayı ekip elbisem bile olmamıştır. Marka takıntısı içinde hiç olmadım. Mütevazı bir yaşam çizgimiz vardır” diye yazdı.

İşte Ersoy’un sosyal ağ hesabından yaptığı direktifler;

– Nazımiye İlçemiz kırsalında yürütülmekte olan terör operasyonu esnasında şehit olan iki askerimizin taziyeleri için cumartesi günü Mersin’e gittim. Pazar günü ise vakit kaybetmeden Jandarma Gn Komutanımızla olay mahalline gittik.

– Bir lahza evvel bu can sıkıcı hadise ile ilgili data sahibi edinmek, güvenlik görevlilerimize başsağlığı arzu etmek ve kurtulan evlatlarımıza geçmiş olsun çağırmak ve Terörle çaba eden kahramanlarımıza devletimizin ve milletimizin desteğini sezdirmek istedik.

– Şunu ifade edeyim fakat, 32 takvim kaymakamlık, valilik, AFAD Başkanlığı, milletvekilliği ve bakan yardımcılığı kariyerimde 2200 liralık bırakın atkı almayı ekip elbisem bile olmamıştır. Marka takıntısı içinde hiç olmadım. gösterişsiz bir hayat çizgimiz vardır.

– Bu konuyu tüm yönleriyle tahlil etmek terörle çaba eden kahramanlarımıza bu durum sonrası milletimiz adına onların yanında olduğumuzu maddeler halinde sıralamak için yaptığımız bu çalışmanın böyle yansıtılmasına ve kamuoyunun böyle meşgul edilmesinden duyduğum üzüntümü betimlemek isterim.

– Biz bu olayın üzüntüsü ve hassasiyetiyle gece gündüz koştururken meselenin boynumda görülen bir atkıya indirgenmesi son derece can sıkıcı olmuştur. Kaldı ki kullanılan atkının sosyal medyada bahsedilen fiyatla hiç bir alakası yoktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: