• DOLAR
  5,4718
  % 0,07
 • EURO
  6,2131
  % 0,15
 • ALTIN
  229,6424
  % 0,15
 • BIST
  104.608
  % 0,01
Bakan Soylu’dan 8 şehit için talimat: ‘Arkadaşlarımızın intikamını çok acı alacaksınız’

Bakan Soylu’dan 8 şehit için talimat: ‘Arkadaşlarımızın intikamını çok acı alacaksınız’

Batman’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, 4 Ekim’deki hain terör saldırısında 8 şehit veren İl Jandarma Komutanlığındaki askerlerle kahvaltı yapıp, durum yerinde incelemelerde bulundu. Asilzade, terör örgütünün tarihinin en ağır sonuçlarıyla aleyhinde karşıya olduğuna uyarı çekerek, askerlere, “Şehit edilen arkadaşlarımızın intikamını çok acı alacaksınız” talimatını verdi. Bakan Asilzade, 8 şehit için taziye mesajı yayımlayan ABD’ye, “Biz bunlara timsah gözyaşları diyoruz. Amerika, aymaz bir şekilde terör örgütünü destekliyor” sözleriyle tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak amacıyla sabah saatlerinde Batman’a geldi. İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Soylu, burada görevli askerlerle kahvaltı yaptı. Bakan Aristokrat’ya, Vali Ahmet Deniz, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Batman Garnizon Komutanı Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar, Batman Güvenlik Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ve Mardin Güvenlik Müdürü Hasan Onar eşlik etti.

“Terör örgütünü ilk kez böyle yakaladık” 

Bakan Asilzade, kahvaltıda askerlere hitaben yaptığı konuşmada, teröre aleyhinde büyük bir uğraş verildiğine dikkat çekti. Bugün şehirlerin rahatlık içerisinde olmasının nedeninin emniyet güçleri olduğunu vurgulayan Soylu, “Dağlarda, kırsalda terör örgütüne aman vermeyen bir uğraş ortaya koyuyoruz ve bu mücadeleyi sizler gerçekleştirdiğiniz için de ayrıca milletimizin desteği ayrıca de milletimizin duası sizlerle birlikte olsun. Terör örgütü tarihinin en ağır sonuçları ile karşısında karşıyadır. Allah’a şükürler olsun devletimizle, siyasetimizle, yöneticilerimizle, terör örgütünün kökünü kazımaya bitirmeye yönelik güçlü bir irade laf konusudur. Bu hem sahaya yansıyor keza de mücadelemize elbette ama yansıyor. Cumhurbaşkanımızdan uzman çavuşumuza dek, erbaşlarımıza kadar hiçbir arkadaşımız gözünü budaktan sakınmasın. Terör örgütünü başta böyle yakaladık. Bir taraftan mali kaynaklarını kestik, belediyelerden hem insan kaynağı temin ediyordu hem para hem de lojistik temin ediyordu. Bunu kestik her zaman beraber ve keza şehirde yaptığımız operasyonlar ayrıca kırsalda yaptığımız operasyonları buradaki kahraman evlatlarımız, milletimizin evlat diye baktığı sizler hiçbir şeyden çekinmeden binlerce metrede kar da olsa, güneş de olsa, yağmur da olsa terör örgütünü peşinden gidiyor. Allah’a şükürler olsun büyük bir uğraş lakin neticesini alabildiğimiz bir netice. Dün İzmir’de de söyledim Türkiye genelinde 750’ye değin düşmüş” dedi.

“ABD’nin taziye mesajını arkadaşça bulmuyoruz” 

Sınır ötesine operasyonlar yapıldığını anımsatan Bakan Aristokrat, “Sınırımıza sızmak isteyenlere, ülkemize varmak isteyenlere aslında öncü bir karşılama yapıyoruz. Yalnızca burada değil, Avrupa’da ve dünyada desteklendikleri yerlerde de peşine düşüp takip ediyoruz. Alt Amerika aymaz bir şekilde terör örgütünü destekliyor. PYD’ye, PKK’ya lojistik, cephane, tır, data, teknoloji elinden geldiğince yığmaya çalışıyor. Bunu biliyoruz. Fakat bunu da mağlup etmeyi, yenmeyi, onların da o acıyı beraber meslek birliği yaptıkları, PYD’ye, PKK’ya tahsis etmek çok net bir şekilde söylüyorum bizim işimizin onurunun daha da yükselmesidir. Kimseye boyun eğecek durumda değiliz. Burada arkadaşlarımız şehit oldu. Sözde Amerika Büyükelçiliği bir baş sağlığı mesajı yayınladı. Biz bunlara timsah gözyaşları diyoruz. Hiçbir şekilde buna inanmayız, arkadaşça bulmayız ve içten bulmayız. Çünkü bir taraftan füzeleri göndereceksiniz, dahası antitankları mayınları göndereceksiniz, en ayrıntılı silahları göndereceksiniz. Ondan sonradan da bir baş sağlığı mesajı yayınlayacaksınız. Timsahın gözyaşları. İnanmayız, haysiyet etmeyiz. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Acırsak acınacak duruma düşeriz, bu dek açık ve net” diye konuştu.

“Şehitlerin intikamını teker teker alıyoruz” 

Terörle çaba yolunda gazi ve şehit olmanın da olduğuna işaret eden Bakan Asilzade, şunları kaydetti:
“Buna hepimiz hazırız. 3 gün önce gazi arkadaşlarımızı ziyaret ettim. Bizim Batman’daki kardeşimizin ailesiyle beraber öteki gazilerimizi ziyaret ettim. her biri sizin yanınızda almak istiyor. Gözlerinde en ufak bir tereddüt, üzüntü, acaba sorusu yok. Bu memleket bizim memleketimiz, özgürlüğümüzü hissettiğimiz, hürriyetimizi hissettiğimiz ve bayrağımızı, milletimizin asaletini hissettiğimiz bizim memleketimiz. Bu büyük mücadelede sizler yeniden altını çizerek söylüyorum gözünüzü budaktan sakın lakin sakınmıyorsunuz. Büyük bir talimden geçiyorsunuz. Bitirilemez denilen, değil edilemez denilen, tüketilemez denilen bir terör örgütünü tasfiye etme konusunda bütün dünyada ders görmüştür. Dün bu toprakları pak bırakabilmemiz için kendini feda eden arkadaşlarımızın ortaya koymuş olduğu iradeyi de aynı şekilde açıklama etmektedir. Bizden önce yaşamış neslin ve bu arkadaşlarımızın gördüklerini ve bu ülkenin icra etmeye çalıştıklarını, biz bizden sonraki neslin bir daha görmesini, yaşamasını, çekmesini istemiyoruz. Kahraman bir şekilde ortaya koyduğunuz iradeye tüm Türkiye şapka çıkarmaktadır. Dağlarda bir tek terörist bırakmayacaksınız. Gereği neyse yapacaksınız ve siz bu arkadaşlarınızın intikamını fazla acı alacaksınız. Tüm halk müziği hepimiz bunu bekliyoruz. Bedeli ne olursa olsun ve ne şekilde olursa olsun. Özellikle son yıllarda yapılan operasyonlarda geçmiş yıllarda şehit edilen arkadaşlarımızın intikamını teker teker alıyoruz.”

“Sesleri titreyen ve korkarak çıkıyor” 

En son Şırnak Gabar’da şehitlerin intikamının acı bir şekilde alındığını vurgulayan Aristokrat, şunları söyledi:
“Bu herif olaylar bize geri adım attırmaz tam aksine irademizi çelikleştirir. İrademiz en üst noktadadır. Bu iradeyi hep birlikte ortaya koyarak devletimizin huzurunu birliğini sağlayacağız. Bunu daima birlikte gerçekleştireceğiz. Bölündüler, parçalandılar, ikili, üçlü gruplara dağıldılar. Telsiz konuşmalarında sesleri titrek ve korkarak çıkıyor. Her türlü hainlikleri apaçık. Yöremizdeki, bölgemizdeki insanlarımızın huzurunu, birliğini beraberliğini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Hepinizin dağların en tepelerine çıkıp, ‘Bundan Böyle sonunuz geldi hayvanlar’ diye haykırmanızı istiyoruz. Tüm dünyaya arkalarında kim olursa olsun, ister Amerika olsun, ister başkaları olsun nasıl sonlarının geldiğin her zaman birlikte gösterme iradesi bu aziz milletimizin en önemli şaheseri olacaktır.”

“her tarafta bizim borumuz ötüyor” 

4 Ekim’deki terör saldırısından bu yanlamasına anında her gün kente gelmeyi istediğini anlatan Bakan Asilzade, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Gelmesem içimde bir tasa olacaktı. duygusuz kaslı ve bu işin, bu arkadaşlarımızın kanını yerde bırakmayacak adımları ve ortaya koyacağınız sonuçları en kısa zamanda bekliyoruz. Allah’ım sizleri muhafaza etsin. Ailelerinize, annelerinize, babalarınıza, eşlerinize, çocuklarınıza her birinize ayrı olarak selamlarımızı iletiyoruz. İnanıyorum oysa Türkiye’de bu işi temizleyen kahramanlar sizlersiniz ve sizler olacaksınız. Biz Müslümanız ve bizim için başlıca olanın öteki dünya olduğunu attığımız her adımda, aldığımız her nefeste keza hissediyor keza de biliyoruz. Şehitlerimizin de şu anda bizimle beraber olduğunu biliyoruz. İnancımız, dinimiz, örfümüz, adetimiz, geleneğimiz daima birlikteyiz. Bizimle beraber olmayan arkadaşlarımıza mahcup olmamamız için, ‘Vatana canımız feda’ diyen annelerimize ve babalarımıza mahcup olmamaktır bizim esas sorumluluğumuz. Bunu her zaman birlikte gerçekleştireceğiz. Allah sizden razı olsun. Başınızı ezan okunan minarelerin gökle bulaşan dikliği değin dikey tutun. Merak etmeyin bu meselede netice bizimdir. Birçok gitti azı kaldı. Afrin’den Cerablus’a değin, Azez’e kadar, Kato’dan Gabar’a kadar, Cudi’ye dek, Pülümür’e dek, Kutu Deresine dek, Tendürek’e dek, Ağrı’ya değin yeniden bizim borumuz ötüyor. Çelik irademizi aynı şekilde devam ettireceğiz ve gelecek nesillere bu ülkenin, bu medeniyetin ve bu insanlığın beklediği gibi fazla güzel bir ülke, huzurlu bir ülke bırakacağız. Allah bizi milletimize, tarihimize ve şehitlerimize mahcup etmesin.”
Bakan Soylu, kahvaltının gerisinde beraberindekilerle birlikte, 8 askerin şehit düştüğü Gercüş ile Dargeçit ilçeleri arasında yer alan Altınoluk köyü kırsalına gelerek, incelemelerde bulundu. Asilzade, sonra ise, bir dizi programa bulunma amacıyla Diyarbakır’a hareket etti.

Osman Arslan-Hüseyin Sakar- Emrah Kızıl
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: