• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Bakan Soylu donarak şehit olan askerlerle ilgili konuştu

Bakan Soylu donarak şehit olan askerlerle ilgili konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, iki askerin donarak şehit olmasına ilişkin olarak açıklamada bulundu. Askerlerin işlem yapılan bölgeye helikopterle indirdiklerini ve arkasından hava şartlarının kötüleştiğini, tipinin bastırıldığını söyleyen Soylu, 26 Ekim’de komutanların helikopterlere geri çekilme emri verdiğini açıkladı.

Helikopterlerin bölgeye inmeyi denediklerini oysa başarılı olamadıklarını, gerisinde bölgeye yaya olarak intikal edilmeye çalışıldığını anlatan Soylu, bölgeye varıldığında askerlerin hipotermi olduklarını açıklama etti.

“TABUR KOMUTANI YÜRÜYE YÜRÜYE GİTMEYE ÇALIŞTI”

Aristokrat şöyle konuştu:

“PKK’ya vurduğumuz ağır darbeler neticesinde, yurt dışından terörist takviyesi kararı aldığı bilgisi alındı. Jandarmamız bu girişimi akamete uğratmak için 21 timle operasyona başladı. Şehitlerimiz de bu timde bulunuyordu. 2 bin 300 rakımda, kara yolu ulaşımı olmayan engebeli, kış şartlarına sahip bir bölgedir. Hava şartları aniden ağırlaştı. Onları oraya bırakan helikopter pilotu her zaman denemesine karşın oraya inemedi. Tabur komutanı ilk olarak elde etmek üzere arkadaşlarımız oraya  yürüye yürüye intikal etmeye çalıştı.”

Bakan Soylu donarak şehit olan askerlerle ilgili konuştu

İçişleri Bakanı Aristokrat’nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

‘KESİNTİSİZ OPERASYON’ TALİMATI

“Dünyanın dört bir yanından turist yağıyor. Bu da bizim kırsala yoğun operasyonlarımız ve oluşturduğumuz bölge baskıları tamamen gerçekleşiyor. Ve iç güvenlik operasyonları çerçevesinde jandarmamızın, polis özel harekatımızın birlikte gerçekleştirdiği operasyonlarda, cumhurbaşkanımızın ‘kesintisiz işlem’ talimatı çerçevesinde bütün bunlar gerçekleşiyor.

Bu başarıyı sahadaki kahramanlarımız, şehit ve gazilerimizin fedakârlığı doğru başardık. 91 bin 197 PKK operasyonu, 38 bin 725 FETÖ operasyonu, DEAŞ’a karşın ise 2 bin 483 operasyon yapıldı.

ÖRGÜTÜN İÇİNDEKİ KOPARABİLME ORANIMIZ YÜKSELDİ

1451 PKK’lı, 40 da aşırı terör örgütü mensubu etkisiz ayla getirildi. 113 lider kadrodan etkisiz hale getirildi. 132 PKK’lı aileleriyle beraber temasa geçmek suretiyle ikna edildi, tabanca bıraktırılıp adaletin önüne çıkartıldı.

Örgütün içerisindeki koparabilme oranımız fazla daha yüksek orana ulaştığını bildirmek isterim.

SON 1 YILDA 143 BİN 394 OPERASYON  GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Son bir yılda 143 bin 394 uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi ve 21 bin 947 kişi tutuklandı.

TUNCELİ’DE ŞEHİT OLAN ASKERLER

Tunceli’de iki askerimizin şehadetiyle ilgili bazı değerlendirmeler, hatalı bilgilendirmeler ortaya konuldu. Ve işin esası da hakikaten maalesef ara sıra basın yayın organları vasıtasıyla, bazen de sosyal ağ vasıtasıyla az kalsın herkesin veri sahibi olduğu bir karmaşıklık yaşıyoruz.

Bir Takım hususları paylaşmak istiyorum. 26 Ekim 2018’de acı bir haber aldık. Terörle mücadele operasyonu faaliyeti sırasında gencecik iki kahramanımız hipotermi sebebiyle şehit olması, keza bizlerde toplumun her kesiminde vatandaşımızda derin endişe yarattı. Bu mücadelede şehit vermiyor muyuz? Veriyoruz. Gazilerimiz değil mu? Varlar.

Onları ziyaret ediyoruz. Ziyaret ettiğimizde yaptığımız görevin ne olduğunu bir kere daha anlıyoruz. Peki sahaya gittiğimizde o gencecik evlatlarımızın inançlarını, mücadele azimlerini ve fedakârlıklarını, memlekete olan sadakatlerini ve terörü bitirme konusundaki istikrarlı iradeyi de görüyoruz. Ve bütün bunlar gerçekte yol haritamızı çizmektedir.

Ve teröre aleyhinde istikrarlı bir uğraş yürütmemizi sağlamaktadır. Tunceli bölgesi, PKK’nın en önemli etkinlik alanlarından birisiydi. “Biriydi” diyorum, dağ kadrosunun yüzde 75’ini etkisiz hale getirdik.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: