• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Bakan Soylu: ‘Artık Sonunuz Geldi Hayvanlar’ Diye Haykırın

Bakan Soylu: ‘Artık Sonunuz Geldi Hayvanlar’ Diye Haykırın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün geldiği Batman’da, geçen hafta yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında teröristler tarafından infilak ettirilmesi sonucu 8 askerin şehit olduğu bölgede incelemelerde bulundu. Bakan Aristokrat, kahvaltı yaptığı İl Jandarma Alay Komutanlığı’ndaki konuşmada, istikrarlı uğraş sonucunda teröristlerin Türkiye’deki sayısını düştüğünü belirterek, “Türkiye genelinde terör örgütü üyesi sayısı 750’ye değin düştü” dedi.

“ALLAH’A ŞÜKÜRLER OLSUN”

Sabahtan erken saatlerde Batman’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Vali Ahmet Deniz ve il protokol üyeleri tarafından karşılandı. İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda askerlerle birlikte sabahtan kahvaltısında bir araya gelen Bakan Soylu, “Dağlarda, kırsalda terör örgütüne aman vermeyen bir çaba ortaya koyuyoruz. Bu çaba hepimizin birlikteliği ve dualarıyla sürüyor. Terör örgütü tarihin en ağır sonuçlarıyla aleyhinde karşıya. Allaha şükürler olsun. Devletimiz, siyasetçimiz ve yöneticilerimizle terör örgütünün kökünü kazmaya karşın ciddi bir irade var. Bu mücadele hem sahaya yansıyor ayrıca de el birliğiyle sürüyor. Büyük bir çaba fakat neticesini aldığımız bir mücadeledir. Türkiye genelinde terör örgütü üyesi sayısı 750’ye değin düşmüştür” dedi.

“ACIRSAK ACINACAK DURUMA DÜŞERİZ”

Amerika Birleşmiş Devletleri’nin terör örgütlerine destek verdiğini bildiren Bakan Soylu, şöyle devam etti: “ABD aymaz bir şekilde terör örgütlerine destek veriyor. YPG ve PKK terör örgütüne tırlarla mühimmat ve teknoloji desteğini verdiği biliyoruz. Bunları imha etmek bizim işimiz. 8 şehidimiz için ABD Büyükelçiliği başsağlığı diliyor. Biz buna inanmayız, samimi bulmuyoruz. diğer taraftan da silah ve lojistik desteğinde bulunuyor. Dağlarda bir tek terörist bırakmayacağız. Gereği neyse yapılacak. Arkadaşlar biz kendi göbeğimizi kesmek zorundayız. Acırsak acınacak duruma düşeriz.”

“TEPELERE ÇIKIP ‘ARTIK SONUNUZ GELDİ HAYVANLAR’ DİYE HAYKIRIN”

Teröristlerin fare gibi kaçtığını, bölündüklerini, parçalandıklarını anlatan Soylu, ikili üçlü gruplara dağıldıklarını, telsiz konuşmalarında seslerin titreyen, korkarak çıktığına göze çarpan etti. Her türlü hainliklerinin ortada olduğunu aktaran Asilzade, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Terör örgütünün kadınları öbür adamları bambaşka rezillikler yapıyor. Ahlaksızlar. Bu bölgemizdeki insanların huzurunu, birliğini ve beraberliğini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Hepinizin dağların en tepelerine çıkıp ‘artık sonunuz geldi hayvanlar’ diye haykırmanızı istiyoruz. Bütün dünyaya, kim arkalarında olursa olsun ister Amerika ister başkaları olsun nasıl sonlarının geldiğini her zaman birlikte görüş iradesi bu aziz milletimizin en manâlı nişanesi olacaktır. Merak etmeyin, bu meselede sonuç bizim, hüsran ise terör örgütlerinindir. Fazla meslek yapıldı. Afrin’den Cerablus, Azez’e kadar, Kato’dan Gabar, Cudi, Pülümür, Kutuderesi, Tendürek, Ağrı’ya dek her tarafta bizim borumuz ötüyor.”

8 ŞEHİT VERDİĞİMİZ BÖLGEYİ İNCELEDİ

Geçen hafta tuzaklanan el yapımı patlayıcının, askeri aracın geçişi sırasında teröristler kadar infilak ettirilmesi sonucu 8 askerin şehit olduğu bölgede incelemelerde yer alan Bakan Asilzade, sonradan Batman’dan ayrıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: