• DOLAR
  5,2788
  % -0,00
 • EURO
  5,9724
  % 0,13
 • ALTIN
  224,6513
  % 0,22
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Bakan Kurum’dan vatandaşa: Yapmazsam görevi bırakırım

Bakan Kurum’dan vatandaşa: Yapmazsam görevi bırakırım

Bakan Murat Kurum, Ankara Mamak’taki şehirsel değişim çalışmalarını uygun inceledi.

“YAPMAZSAM GÖREVİMİ BIRAKACAĞIM”

ÖTE TARAFTAN Dutluk Mahallesindeki araştırmalar sırasında bir vatandaşla Bakan Kurum arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Can Sıkıntısı yaşadığını bildiren vatandaşa Bakan Kurum “En geç altı ay içinde burada temel atacağız. Atamazsak gelip dersin oysa ‘sen böyle dedin geldin buraya konuştun fakat yine yapmadınız.’ Gel yüzüme karşı söyle ben de görevimi bırakacağım” yanıtını verdi.

sonra ihtiyar bir kadını görebilen Kurum, yaşlı kadının elini öptü.

Bakan Kurum'dan vatandaşa: Yapmazsam görevi bırakırım

Bakan ve beraberindeki heyet “Vadi Ankara” sahasına gelerek incelemelerde bulundu. Burada yapılan incelemelerin gerisinde kameraların karşısına geçen Kurum, “Bugün Ankara’da projelerimizi geziyoruz. ilk olarak Mamak Kentsel Mutasyon Projesini gezdik. Orada ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarımızla görüşmeler yaptık. Ilk etapta yeni Mamak bölgesinde bin adet konut üretimi yapacağız. Toplu Konut Dairesi Başkanlığımız bu daireleri yapacak. Fazla kısa zamanda inşaatlara başlayıp adalet sahiplerine teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum'dan vatandaşa: Yapmazsam görevi bırakırım

KANAL ANKARA PROJESİ

Bakan Kurum, “Mamak bölgesinde inşasını bitirdiğimiz Karaağaç bölgesinde bin 500 konutu da yeniden hak sahiplerine verilmek üzere bir protokol imzalayacağız. Kanal İstanbul’un alternatifini “Kanal Ankara Projesi” olarak burada gerçekleştirmiş olacağız. Burası 10 km bir alan. Toplamda 3 milyon metrekareyi içeriyor. Bu alan içinde çeşitli faaliyetler için alanlar bulunacak. Ankaralımıza kazandıracağımız sosyal anlamda koskocoman bir proje olacak. Bizim Ankara’da çoğu ahali bahçesi projemiz var. Ama bu bölgede yapacağımız Vadi Ankara Projesi de gerçekten bölgeye ve Ankaralılara değer katacak” şeklinde konuştu.

Bakan Kurum'dan vatandaşa: Yapmazsam görevi bırakırım

“15-20 KATLI BİNALAR İSTEMİYORUZ”

Yüksek katlı binalar ile ilgili gelen soruya Bakan Kurum, şu cevabı verdi:

“Yalnızca Ankara’da yok, net bir şekilde açıklama etmeliyim fakat bütün Türkiye’de şehirsel dönüşüm ile ilgili bir strateji çizdik. İnşallah ay ardına kadar bu stratejiyi tamamlayıp yayınlayacağız. Gecekondu yapılarının yerine 15 katlı veya 20 katlı binalar istemiyoruz ve bunun yapılmasına da müsaade etmeyeceğiz. Bizim milli kültürümüzü, örf ve adetlerimizi yansıtan semt ölçeğinde az katlı projeler gerçekleştireceğiz. Bu projeler mimari olarak, bizim kültürümüzü yansıtan projeler olacak. Bunun ilk örneğini Ankara’nın Mamak ilçesinde gerçekleştireceğiz. Bütün Türkiye’de gerçekleştireceğimiz projelerde bundan böyle böyle olacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: