• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Bakan Asilzade Türkiye’deki terörist sayısını açıkladı

Bakan Asilzade Türkiye’deki terörist sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti. Partililer göre coşkuyla karşılanan Bakan Asilzade, buradaki partililere konuştu. Terörle mücadelede son durum hakkında bilgi veren Bakan Asilzade, “Yarın Ankara’ya döneceğim sabahtan Diyarbakır’da olacağım. Oradan diğer bir vilayete geçeceğim. Birtakım değerlendirmeler yapacağız. bundan başka orada çaba veren evlatlarımız var. Hiçbir şeyin hesabını yapmıyorlar. Oradaki belediyelere kayyum atanmış rahatsız oluyorlar. PKK’ya oradan para transfer edemiyorlar. Kandilde oturmuşlar hangi köye muhtarlara atarız diye plan yapıyorlar. Nereye hangi belediye başkanlarını gönderiz diye plan yapıyorlar. Demokrasiyi istismar edenler ve demokrasi üzerinden terör örgütüne can suyu vermeye çalışanlarla mücadelemiz devam edecek. Türkiye’deki terörist sayısı derhal 750 civarında, 5 bin, 6 bin, 10 binli rakamlardan buraya geldi. Son 10 ayda terör örgütüne fakat 66 birey katıldı. Öyle yıllar oldu ki yakın zaman dilimi içerisinde 2 binler, 3 binler, 4 binlerdeydi. Bizim ikna ederek yargıya teslim ettiğimiz terörist sayısı katılanların 4 katı. Sadece teslim olanları söylemiyorum onlar 400 civarında. Dün terör örgütünün baskısı altında kalan bir takım güvenlik korucularını görevden uzaklaştırdık. Pazartesi başka bir sürprizimiz daha var. Bir hazırlığımız daha var. Bunu da kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

“17 BİN UYUŞTURUCU SATICISINI KODESE TIKTIK”
Uyuşturucu ile mücadeleyi uluslararası alanda gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Soylu, “İzmir’de günde 20 tane evden hırsızlık yapılıyordu. Bugün sayıyı 4,5’e düşürdük. Bunu daha da düşüreceğiz. Mala aleyhinde işlenen suçları aydınlatma oranını İzmir’de 6,5 puan yükselttik. Daha da yükselteceğiz. Okullarımızın etrafı rahat ve sükun içerisinde olsun. Anneler babalar çocuklarını okula bıraktıklarında gözleri arkada kalmasın. Birçok okula emniyet görevlisi verdik. Uyuşturucu konusunda tekrar tacirlere alan vermiyoruz. Bu gün cezaevlerinde 50 bini aşkın taciri yatmakta. 17 bin uyuşturucu satıcısını kodese tıktık. Yalnızca mücadeleyi burada yapmıyoruz. Geçen hafta Afganistan, Pakistan bütün hat üstünde uyuşturucu mücadelesini de uluslararası bir alanda yapıyoruz” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA YANIT VERDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İçişleri Bakanlığı müfettişlerle birlikte belediyelere zorlama yapıyor” sözlerine cevap veren Bakan Soylu, “Özür diliyoruz Kılıçdaroğlu. İki tane hırsızlık yapan belediye başkanını görevden aldığımız için milletimizden de özür diliyoruz. Bize teşekkür etmesi gerekli ‘Ben bakamıyorum bu adamlar yolsuzluk yaptı’ diye. Gitsin Beşiktaş’a Ataşehir’e bir sorsun bakalım. Millete sorsun. Ben orada milletvekili adayıydım. Beşiktaş’ta peyderpey gezdim. Bir birey bile ‘Siz bunu niçin görevden aldınız’ demedi. Tam tersi teşekkür ettiler. Yazıklar olsun. Biz parti ayrımı yapmadık” dedi.

“260 BİN SURİYELİ EVİNE DÖNDÜ”
Toplumda Suriyelilere yönelik yanlış sezgi oluşturulduğunu söyleyen Bakan Soylu, “Toplumun bir takım kesimleri kadar Suriyelilere yönelik göç politikaları hakkında hatalı algılar oluşturulmaya çalışıldığını kaydederek, ” Türkiye’de suç oranı ortalaması yüzde 2,5 cins. Suriyelilerin karıştığını onun üçte biri yani 0,8. ‘Suriyeliler çok büyük bir suç yapıyorlar’ diye söylenti yapanlar gerçekten birilerinin ekmeğine yağ sürebilmek, etrafımızdaki coğrafyadaki karmaşıklığa ve orada sıkıntıya düşmüş insanları kurtarmaya çalışan Türkiye’yi karalamaya çalışıyorlar. Dilencileri toplatıyoruz. Suriyeliler dilencilik yapıyor diye söylüyorlar. Ama her 100 dilencinin 9’u, 8’i Suriyeli çıkıyor. ‘Çocukları taciz ediyorlar, bazı tacizlerde bulunuyorlar’ deniyor. Bu oranı da söyleyeyim Ülkedeki taciz olaylarının 10’da 1’i kadarına onlar karışıyor. Tacizin milliyeti mi olur, tacizin kimliği mi olur? Kim yaparsa gereğini yerine getiriyoruz. Suç işleyen kim varsa Suriyeli de olsa kendi sınırlarının ötesine geçiriyoruz. ‘Bayramda gidiyorlar, niçin geri geliyorlar’ diyorlar. Bayramda gitmelerini biz sağlıyoruz. Eskiden 4-5 gündü derhal 1 ay gitsinler diyoruz. Oraları görsünler, evleri varsa kalıyorlar zaten şu anda 260 bin kişi gitti ve oralarda kaldı. Evleri yok barkları değil güvenli yok. Ne yapacaklar Türkiye’ye gelecekler. 50 yıl sonradan orada kendi topraklarına döndüklerinde çocukları Türkiye’ye baktıklarında yalnızca dua edecekler. Bunarlı siyasetlerine makine edenleri de kınıyorum.”
Bakan Asilzade’nun ziyaretine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve AK Parti İzmir milletvekilleri de eşlik etti.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: