• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Bakan Aristokrat Türkiye’deki terörist sayısını açıkladı

Bakan Aristokrat Türkiye’deki terörist sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti. Partililer tarafından coşkuyla karşılanan Bakan Aristokrat, buradaki partililere konuştu. Terörle mücadelede son durum hakkında data veren Bakan Asilzade, “Yarın Ankara’ya döneceğim sabah Diyarbakır’da olacağım. Oradan diğer bir vilayete geçeceğim. Birtakım değerlendirmeler yapacağız. dahası orada çaba veren evlatlarımız var. Hiçbir şeyin hesabını yapmıyorlar. Oradaki belediyelere kayyum atanmış rahatsız oluyorlar. PKK’ya oradan para transfer edemiyorlar. Kandilde oturmuşlar hangi köye muhtarlara atarız diye plan yapıyorlar. Nereye hangi belediye başkanlarını gönderiz diye plan yapıyorlar. Demokrasiyi istismar edenler ve demokrasi üzerinden terör örgütüne can suyu vermeye çalışanlarla mücadelemiz devam edecek. Türkiye’deki terörist sayısı acilen 750 civarında, 5 bin, 6 bin, 10 binli rakamlardan buraya geldi. Son 10 ayda terör örgütüne fakat 66 kişi katıldı. Böylece yıllar oldu ama yakın vakit dilimi içerisinde 2 binler, 3 binler, 4 binlerdeydi. Bizim ikna ederek yargıya teslim ettiğimiz terörist sayısı katılanların 4 katı. Sadece teslim olanları söylemiyorum onlar 400 civarında. Dün terör örgütünün baskısı aşağıda kalan bazı güvenlik korucularını görevden uzaklaştırdık. Pazartesi diğer bir sürprizimiz daha var. Bir hazırlığımız daha var. Bunu da kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

“17 BİN UYUŞTURUCU SATICISINI KODESE TIKTIK”
Uyuşturucu ile mücadeleyi milletlerarası alanda gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Aristokrat, “İzmir’de günde 20 tane evden hırsızlık yapılıyordu. Bugün sayıyı 4,5’e düşürdük. Bunu daha da düşüreceğiz. Mala aleyhinde işlenen suçları yakma oranını İzmir’de 6,5 puan yükselttik. Daha da yükselteceğiz. Okullarımızın etrafı rahatlık ve sükun içerisinde olsun. Anneler babalar çocuklarını okula bıraktıklarında gözleri arkada kalmasın. Çoğu okula güvenlik görevlisi verdik. Uyuşturucu konusunda yeniden tacirlere alan vermiyoruz. Bu gün cezaevlerinde 50 bini aşkın taciri yatmakta. 17 bin uyuşturucu satıcısını kodese tıktık. Yalnızca mücadeleyi burada yapmıyoruz. Geçen hafta Afganistan, Pakistan tüm hat üzerinde uyuşturucu mücadelesini de uluslararası bir alanda yapıyoruz” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA YANIT VERDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İçişleri Bakanlığı müfettişlerle birlikte belediyelere zorlama yapıyor” sözlerine cevap veren Bakan Asilzade, “Özür diliyoruz Kılıçdaroğlu. İki tane hırsızlık yapan belediye başkanını görevden aldığımız için milletimizden de özür diliyoruz. Bize teşekkür etmesi lüzumlu ‘Ben bakamıyorum bu adamlar kanunsuzluk yaptı’ diye. Gitsin Beşiktaş’a Ataşehir’e bir sorsun bakalım. Millete sorsun. Ben orada milletvekili adayıydım. Beşiktaş’ta an be an gezdim. Bir kişi bile ‘Siz bunu niçin görevden aldınız’ demedi. Tam tersi teşekkür ettiler. Yazıklar olsun. Biz parti ayrımı yapmadık” dedi.

“260 BİN SURİYELİ EVİNE DÖNDÜ”
Toplumda Suriyelilere yönelik hatalı algılama oluşturulduğunu söyleyen Bakan Asilzade, “Toplumun bir takım kesimleri kadar Suriyelilere karşın göç politikaları hakkında hatalı algılar oluşturulmaya çalışıldığını kaydederek, ” Türkiye’de kabahat oranı ortalaması yüzde 2,5 cins. Suriyelilerin karıştığını onun üçte biri yani 0,8. ‘Suriyeliler çok büyük bir suç yapıyorlar’ diye dedikodu yapanlar fiilen birilerinin ekmeğine yağ sürebilmek, etrafımızdaki coğrafyadaki karmaşıklığa ve orada sıkıntıya düşmüş insanları kurtarmaya çalışan Türkiye’yi karalamaya çalışıyorlar. Dilencileri toplatıyoruz. Suriyeliler dilencilik yapıyor diye söylüyorlar. Ancak her 100 dilencinin 9’u, 8’i Suriyeli çıkıyor. ‘Çocukları taciz ediyorlar, bazı tacizlerde bulunuyorlar’ deniyor. Bu oranı da söyleyeyim Ülkedeki taciz olaylarının 10’da 1’i kadarına onlar karışıyor. Tacizin milliyeti mi olur, tacizin kimliği mi olur? Kim yaparsa gereğini yerine getiriyoruz. Suç işleyen kim varsa Suriyeli de olsa kendi sınırlarının ötesine geçiriyoruz. ‘Bayramda gidiyorlar, neden geri geliyorlar’ diyorlar. Bayramda gitmelerini biz sağlıyoruz. Vaktiyle 4-5 gündü şimdi 1 ay gitsinler diyoruz. Oraları görsünler, evleri varsa kalıyorlar zaten şu anda 260 bin birey gitti ve oralarda kaldı. Evleri değil barkları yok güvenli değil. Ne yapacaklar Türkiye’ye gelecekler. 50 sene daha sonra orada kendi topraklarına döndüklerinde çocukları Türkiye’ye baktıklarında yalnızca dua edecekler. Bunarlı siyasetlerine makine edenleri de kınıyorum.”
Bakan Aristokrat’nun ziyaretine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve AK Parti İzmir milletvekilleri de eşlik etti.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: