• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü törenle açıldı

Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü törenle açıldı

Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü törenle açıldı

Açılışa Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şenay Yalçın, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Istek Dağ, Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü Kurucu Temsilcisi İsmail Hakkı Bozkurt, fazla sayıda öğretmen ve vatandaş katıldı.

“Birinci önceliğimiz eğitim”

Bahçeşehir Kolejini Erzurum’da görmekten sevinç duyduğunu söyleyen Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, “Bu kurumu ilimizde görmek bizi sevindiriyor. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının yöneticilerine teşekkür ediyorum. Değişmeyen tek şey değişimdir. Bunun için geleceğe ve değişime etap uydurabilmek namına çocuklarımıza kaliteli bir eğitim saptamak zorundayız. Erzurum’daki kuruluşların birinci önceliği eğitimdir. Şehrimizin her noktasını teftiş ettik ve nerede eğitime ihtiyaç olan yer varsa oralara okul yaptık” diye konuştu.

“En büyük yatırım eğitimdir”

Eğitimin bir milletin geleceğe yatırımı olduğunu bildiren Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Bu dek kaliteli bir eğitim kurumunu şehrimize kazandıran Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının yöneticilerine teşekkür ediyorum. Eğitim bir milletin yarınlarına yapılan en büyük yatırımdır. Eğer uzun vadeli düşünüyorsak; yemeğimizden, içeceğimizden ve her şeyimizden kesip çocuklarımıza nitelikli eğitimi vermemiz gerekir” ifadelerini kullandı.

“İlimin ve bilimin olmadığı her yer bize uzaktır”

Türkiye’nin dört bir yanına nitelikli ve vizyonlu eğitimi vermeye çalıştıklarını ifade eden Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Istek Dağ, “Erzurum halkı okulumuza büyük ilgi ve güven gösterdi. Bahçeşehir Koleji olarak 25. yılımız. 25 yıldır gelişen bir heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkemizin doğusundan batısına yurdumuzun her köşesinde 125 okulda nitelikli eğitim vermeye devam ediyoruz. Erzurum bu konuda çok kayda değer, milli değerleriyle bizim gibi ülkesine değerinde katan kurumlara sahip çıkıyor. İlimin ve bilimin olmadığı her yer bize uzaktır. Ben bu düşünceyi kurumumuzun ve öteki eğitim kurumlarının pusulası olarak görmek istiyorum. Ülkemizin her tarafında bu vizyonla hareket ediyoruz. Çocuklarımızı kaliteli eğitimle buluşturmak istiyoruz. Çünkü çocukların bizim geleceğimiz olduğunu biliyoruz. Bu anlamda da bizim en büyük sermayemiz bu okullar değil. Çünkü bu binalar her şekilde yapı edilebilir. Başlıca sermayemiz çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizdir. Bu topraklar yüz yıllar önce geleceğe bilimi taşıyan insanların toprakları. Biz onların miraslarına sahibiz ve çocuklarımıza bu yönde kaliteli eğitim vereceğiz. Onların bugünün ve geleceğin dünyasına hazırlanmış olmalarını istiyoruz. Bunun için 21. asır neye lüzum duyuyorsa onları çocuklarımıza vereceğiz. Nitekim çocuklarımızı dünya dillerini konuşabilen, eleştirel düşünebilen ve iletişim kurabilen bireyler olarak yetiştiriyoruz” biçiminde konuştu.

Bahçeşehir Kolejinin Erzurum’a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü Kurucu Temsilcisi İsmail Hakkı Bozkurt ise, “Erzurum’a Bahçeşehir Kolejini kazandırmak için bizler, genel merkezimiz ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere çok mücadele gösterdik. Kurumumuzun Erzurum’a uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Başlangıç konuşmalarından sonra kurdele kesimi yapılarak, katılımcılarla kampüs gezildi.

ÇAĞRI KORKMAZ – ŞAHAP GÜRLER

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: