• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Bahçeli’nin Danışmanı Yıldıray Çiçek, Cumhur İttifakı’nın Bozulma Nedenlerini İsim Vererek Anlattı

Bahçeli’nin Danışmanı Yıldıray Çiçek, Cumhur İttifakı’nın Bozulma Nedenlerini İsim Vererek Anlattı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı ve Türkgün Gazetesi Yazarı Yıldıray Çiçek, bugünkü köşesinde Cumhur İttifakı’nın biçimsizleşme nedenlerini yazdı. Çiçek, Bülent Arınç’ı, Bekir Bozdağ’ı, Ahmet Davutoğlu’unu, Numan Kurtulmuş’u ve Ömer Çelik’i sert sözlerle eleştirdi.

”ARINÇLAR, BOZDAĞLAR, KURTULMUŞLAR, ÇELİKLER MUTLU OLABİLİR”

”15 Temmuz sonrası, Türkiye ve bölgemizdeki şartların doğurduğu, Türkiye’deki ulusal mücadele noktasında yanyana gelen AK Parti-MHP arasındaki ittifak sona erdi. Bülent Arınçlar, Bekir Bozdağlar, Ahmet Davutoğlular, Numan Kurtulmuşlar, Ömer Çelikler artık mesut ve bahtiyar olabilirler. Bu isim ve benzerleri hayatları baştan başa MHP’yi hiç sevmediler, MHP’yi hiç istemediler. AK Parti’nin MHP doğru ulusal bir çizgiye gelmesinden en çok bunlar rahatsız oldular. Hepsinin ortak özelliğinin de geçmişte FETÖ ve PKK’ya eylem ve söylemleriyle takviye olan kişiler olmasıdır. AK Parti içinde FETÖ ve PKK’ya en çok takviye olan eylem ve söylem bu isimlerden gelmiştir.”

Devlet Bahçeli

”HER FIRSATTA ‘BU İTTİFAKI NASIL BOZABİLİRİZ’ DİYE DÜŞÜNDÜLER”

”AK Parti içindeki Kürtçü-FETÖ’cü damar bundan büyük rahatsızlık duymaktaydı. Her fırsatta “Bu ittifaka nasıl fitne sokabiliriz, bu ittifakı nasıl bozabiliriz” diye çaba ettiler.” ifadelerine yer veren Çiçek, ”MHP’nin lokal seçimlerde Cumhur ittifakının prensiplerini kuvvetli kılma namına önerdiği ittifakı içlerine sindiremediler ve bu konuda fitne ateşine sürekli odun taşıdılar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

”KÜRTLERİN OYUNU ALAMAYIZ”

”İstanbul Büyükşehir Başkanı olma hayali kuran, Numan Kurtulmuş “MHP ile ittifak kurarsak, Kürt’lerin oyunu alamayız” fitnesini zafere taşımıştır. Yine Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bu konuda hatalı yönlendirip ve başarıya ulaşmıştır.” diyen Çiçek, ”AK Parti içindeki Kürtçü-FETÖ’cü damar bunu halk oylaması döneminde de, Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri vaktinde daima denemiş, başarıya ulaşamamıştı. Lakin hemen başardılar.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: