• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Bahçeli’den Yeni İttifak Açıklaması: Cumhur İttifakı Duruyor, Yerelde İttifak Yok

Bahçeli’den Yeni İttifak Açıklaması: Cumhur İttifakı Duruyor, Yerelde İttifak Yok

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Parti olarak 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine karşın herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI DURUYOR, YERELDE İTTİFAK DEĞIL”

Bahçeli grup toplantısı sonrası yeni bir yorumlama yaparak “Cumhur ittifakı duruyor, yerelde ittifak yok. Her seçim bölgesinde kendi adayımızı açıklayacağız. İstanbul’da namzet çıkaracağız” ifadesini kullandı.

Bahçeli, parti grubunda gündeme bomba gibi düşen şu açıklamaları yaptı;

“Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM’nindir. Kararlarına hürmet duyarız ancak MHP tekliften katiyen taviz vermeyecek. Özgürlük bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, değil sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır.”

“Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Hukuki zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir.”

“TÜRKİYE’NİN HER TERCIH BÖLGESİNDE YER ALACAĞIZ”

“Parti olarak mahalli idareler seçimlerine yönelik ittifak arayışımız artık kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya lüzum yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye’nin her tercih bölgesinde yer alacağız.”

“SUÇ OLUŞTURAN PRENSİ DIKKAT ÇEKICI ETMEKTEDİR”

“Günlerdir Cemal Kaşıkçı’yı konuşuyoruz. Yapılan yorumları, görüşleri duyuyoruz. Kaşıkçı uluslararası krize dönüşmüştür. Suudi Arabistan yönetimi Kaşıkçı’nın kayboluşundan 18 gün daha sonra meydana çıkan bir arbedede hayatını kaybetmiştir. Boğulduğu, cesedinin esrarengiz adli tıp uzmanı kadar parçalandığı ileri sürülmüştür. Besbelli bir vahşet, karşımızda bir ceza vardır. Cesedinin nereye gömüldüğü belli değildir. Ancak tüm oklar veliaht prensi muhabere etmektedir.”

“MUTLAKA CEVAPLANMASI GEREKEN SORULAR VAR”

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın bugün oluşturacağı talimat kafa karışıklığını telafi edecektir. Bizim için muamma olan ilişki ağları ve mutlaka cevaplanması gereken sorular vardır. Evlilik belgesinin Washington’da verilmeyip İstanbul’a yönlendirilmesi hangi karanlık akla hizmet etmektedir? Neden İstanbul seçilmiştir? Sadece karşı taraf kimliğinden mi hedef alınmıştır? Başkonsolos tıpkı papaz gibi ülkesine nasıl dönebilmiştir? Kabahat mahali Türkiye’dir, adalet sahası da Türkiye olacaktır. Kimlerin dokunulmazlık zırhından istifade edeceği bellidir. Kaşıkçı cinayetinin sır perdesi aralanmalıdır. Katillerin, azmettiricilerin, Türkiye üzerindeki hesapların netlik kazanması mecburdur. Kim arkadaş kim düşman bilelim. Türk milletinin sabrını hiç kimse hafife almasın.”

“VERDİĞİMİZ SÖZÜ UNUTMAYIZ”

“Bizim için bahşedilen sözler dönemsel değildir. İlkelerimiz, ülkülerimiz vardır. Dik başlıyız, tok başlıyız, bozkurt duruşluyuz. yalan nedir bilmeyiz. Gerçekleştirilmeyi bekleyen hayallerimiz, tutulmayı bekleyen vaatlerimiz, kucaklanmayı bekleyen geleceğimiz vardır. Vuslat şafağı bir gün sökecektir. Verdiğimiz bir sözü unutmayız, unutamayız. Ne söylediysek peşinde dururuz. Tutarlıyız, temkinliyiz. Başımızı öne eğecek, yüzümüzü kara çıkartacak hiçbir ilişki ağının içinde olmadık.

Töre varsa devlet vardır. Töre yani yargı devletin gücü demektir. Ne söylemişsek töreye uygundur. Adaletin ruhuyla örtüşmektedir. 24 Eylül Pazartesi günü TBMM’ye sunduğumuz kanun teklifi bir affetme değildir. Toplam 7 maddeden oluşmaktadır. Amaç ve muradımız halishanedir. Kanun teklifimizin 3. maddesinde hangi suçları istisna tuttuğumuz açıktır. Teklifimizin arkasındayız. Gevşeme değil, sözünden dönme değil, geri dönüş değil. Kanayan, kangrene dönmesi an meselesi olan bir meseleye parmak bastık. Teklifimizi cezaevleri boşalsın diye vermedik. Alın Yazısı mahkumlarının elinden tutulmasını bekliyor, Gazi Meclis’e güveniyoruz.”

“BU İŞTEN MAL VARLIĞI ŞAMPIYON ŞEREFSİZLERİN ÜSTÜNE DIŞARI GIDEN YOKTUR”

“Bizim cezaevlerini tahliye etmek için böyle bir önerge yaptığımızı söyleyenler ya ne dediğimizi anlamıyor veya safa yatıyorlar. 2006’da dürüst olan 2018’de niye hatalı olsun? ‘Cezaevlerini boşaltmak istiyorlar’ çağırmak, teklifimizi sulandırmak haksızlıktır, günahımıza girmektir. Yaptığımız vicdanımızın sesini dinlemektir. Cezaevlerinden uyuşturucu suçundan toplam 50 bin 386 birey bulunmaktadır. Bizim teklifimizi uyuşturucu eksenine endekslemek insafsızlıktır. Pişmanlık göstermeyelim mi? İstisnalar hariç cezaevlerinde bulunanlar insan yok midir? Onların topluma karışma hakkı değil mu? Hepsini vagonlara doldurup sürgüne mi yollayalım? Bunları topluma kazandırmak için siyaset sorumluluk almasın mı? Cadde araları uyuşturucu kullanan çocuklarla doludur. Uyuşturucuyla MHP’yi yan yandan getirmek cehalet değilse, cinayettir. Bunları geçtik de uyuşturucu baronlarını konuşan yoktur. Bu işten servet kazanan şerefsizlerin üzerine giden yoktur. Ne isteniyor garibanlardan? Gün yüzüne çıkmak onların hakkı değil mi? Baronların yakasından tutalım, siyasetten iş dünyasına dek uyuşturucu tacirlerine dünyayı sıcacık edelim. Buna destek vermeyen bin defa lanet olsun.”

“ARTIK İTTİFAK ARAYIŞIMIZ KALMADI”

“Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM’nindir. Kararlarına saygı duyarız ancak MHP tekliften katiyen imtiyaz vermeyecek. Özgür bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, değil sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Hukuki zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir. Parti olarak mahalli idareler seçimlerine karşın ittifak arayışımız artık kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya gerek yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye’nin her tercih bölgesinde yer alacağız.

MHP’nin yarım yüzyıllık mücadelesinde millet anlayışı uzaklaştırıcı olmamıştır. Kültürel eksende ‘Ne mutlu Türk’ün diyecek’ eksende yer almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda millet kavramı birleştiricidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eşittir. Partimiz ülkemizde yaşamış kardeşlerimizi Türk milleti kavramı içerisinde kucaklamaktadır. Kültürlerin üst kimlikle buluşması başlıca ve esastır. “

Erdoğan, Bahçeli'nin Erdoğan, Bahçeli’nin “Yerelde İttifak Yok” Sözlerine Cevap Verdi: Biz de ‘Herkes Kendi Yoluna’ Deriz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı Cinayetinin Detaylarını AnlattıCumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı Cinayetinin Detaylarını Anlattı Erdoğan'dan Bahçeli'ye 'Bekir Bozdağ' Cevabı: Yol Arkadaşımı Ona Feda Edemem!Erdoğan’dan Bahçeli’ye ‘Bekir Bozdağ’ Cevabı: Yol Arkadaşımı Ona Feda Edemem! Bahçeli: Yerel Seçimlerde İttifak Beklentimiz KalmamıştırBahçeli: Lokal Seçimlerde İttifak Beklentimiz Kalmamıştır İttifaka Kapıları Kapatan Bahçeli'nin Andımızla İlgili Sözleri Salonu Ayağa Kaldırdıİttifaka Kapıları Kapatan Bahçeli’nin Andımızla İlgili Sözleri Salonu Ayağa Kaldırdı Bahçeli'den Af Çıkışı: Teklifimizin Arkasındayız. Gevşeme, Vazgeçme ve Geri Dönüş YokBahçeli’den Affetme Çıkışı: Teklifimizin Arkasındayız. Gevşeme, Sözünden Dönme ve Geri Dönüş Yok Bahçeli'nin Yerel Seçim İçin İttifakı Bitirdiklerini Açıklamasının Ardından Dolar 5,86 Seviyesini GördüBahçeli’nin Yerel Tercih İçin İttifakı Bitirdiklerini Açıklamasının Peşinde Dolar 5,86 Seviyesini Fark Etti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: