• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Bahçeli’den Erdoğan’ın Af Çıkışına Yanıt: Partimizi Töhmet Altında Bırakmak Doğru Değil

Bahçeli’den Erdoğan’ın Af Çıkışına Yanıt: Partimizi Töhmet Altında Bırakmak Doğru Değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız” sözlerine yanıt verdi. Bahçeli, “Partimizi zan ve töhmet altında adamak asla doğru değildir. MHP’yi yüzeysel ve yüzeysel bir şekilde uyuşturucu suçuyla ast yana getirmek olur ya kötü niyet değilse elbette isabetsiz ve itibarsız bir isnattır. Teklifimizi tasvip etmiyorlarsa kabul etmezler. Bu dek basit MHP’yi meydanlarda hakir görmek, tariz ve tenkitle itham etmek siyasi ahlak ve basirete katiyen sığmayacaktır.” dedi.

Bahçeli, Twitter’daki mesajlarında şunları kaydetti:

“TEKLİFİMİZLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERİNİ ÇÖZÜMLEME ETTİK”

Sayın Cumhurbaşkanı’nın Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ikinci etabının açılış töreninde yapmış olduğu konuşmayı, bu kapsamda şartlı cinayet indirimiyle ilgili teklifimize karşın değerlendirmelerini titiz bir bakış açısıyla peşine düşüp takip ve çözümleme ettik.

Sayın Cumhurbaşkanı, “hemen birileri çıkarmış affetme, ne affı?” ifadeleriyle birlikte aynen şunları dile getirmiştir: “Hele hele 50 bini aşkın uyuşturucunun cezaevinde olduğu bir dönemde biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız?

“PARTİMİZİ ZAN VE TÖHMET ALTINDA BIRAKMAK DÜRÜST DEĞİLDİR”

Şüphesiz kast edilen Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Partimizi zan ve töhmet altında ele vermek asla doğru değildir. MHP’yi yüzeysel ve üstünkörü bir şekilde uyuşturucuyla, uyuşturucu suçuyla emrindeki yandan getirmek ola ki kötü niyet değilse, muhakkak isabetsiz ve itibarsız bir isnattır.

Uyuşturucuyla en çok mücadele veren,bu uğurda her türlü imkânıyla fedakârlık bildiren ‘birileri’ diye anlatım tarzı edilen Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir. Şartlı canice indirimiyle ilgili teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek,imha ve tahrif etmek yanına varılmaz pahada bir yanlış, fuzuli bir demagojidir.

“TASVİP ETMİYORLARSA KABUL ETMEZLER”

Kanun teklifimiz 24 Eylül 2018 Pazartesi günü TBMM’ne sunulmuştur. Şu Anda Yargı Komisyonu’nda görüşülmeyi beklemektedir. Adalet ve Yeniden Yapılanma Partisi’nin değerli milletvekilleri teklifimizi tasvip etmiyorlarsa kabul etmezler, takdir ediyorlarsa tasdik verirler. Mesele bu değin basittir.

“SİYASİ AHLAK VE BASİRETE ASLA SIĞMAZ”

Hiç kimseyi zorlayan yoktur, baskı kuran yoktur. Milletin temsilcileri özgür iradeleriyle gereği neyse onu yaparlar. Karar ve yetki TBMM’nindir. Fakat Milliyetçi Hareket Partisi’ni meydanlarda hakir bakmak, tariz ve tenkitle itham etmek siyasi etik ve basirete asla sığmayacaktır.

Siyasi terbiye ve nezahet, aynı zamanda ittifak ruhu ve duruşu muhataplarına inkâr ve ihmal edemeyecekleri sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluğun ifa ve ifadesi millete verilmiş sözlerin, ulusal bekayı muhafaza azminin tezahürü ve teminidir.”

İşte MHP lideri Bahçeli’nin yaptığı paylaşımlar:

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: