• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Bahçeli’den Çok Sert Rahip Brunson Sözleri: Milli Vicdanlar Rahatsız

Bahçeli’den Çok Sert Rahip Brunson Sözleri: Milli Vicdanlar Rahatsız

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, ABD’li Rahip Brunson’ın hür bırakılmasını sert sözlerle eleştirdi. Amacının yeni bir siyasi polemik yaratmak olmadığını vurgulayan Bahçeli, “Verilen karardan ulusal vicdanlar rahatsızdır. Bu karar milletimizi üzmüş ve yaralamıştır” dedi.

“Dış politika konusunda hükümete verdiğimiz yardım ortadadır” diyen Bahçeli, “Meselemiz Türkiye’nin saygınlığıdır. Evanjelist papaz gözle kaş arasında uçup gidecek FETÖ papazı Pensilvanya’dan örgütü yöneticilik edecek. O darbeciyi istiyoruz 251 şehidimizin hesabını vermesini bekliyoruz. Vermezlerse de söke söke almanın yollarını bulacağımıza da inanıyoruz. Türkiye yeni yetme bir devlet değildir. Terör örgütleriyle ilişkisi ve iltisakı belli olan bir şahsın, casusluk suçlamasıyla tutuklanan bir misyonerin, 2 yılı bile dolmadan hür kalması yargı ilkeleriyle nasıl izah edilecektir?” biçiminde konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları;

“Küresel düzeydeki anlaşmazlıklar insanlığı derinden sarsmaktadır. Dünya akışkan ve süresiz bir süreçten geçmektedir. Uluslararası toplum kendi kendisinin kuyusunu kazmaktadır. İnsanlık değerleri adalet ve ahlak değerleri yok sayılmaktadır. İsrail Gazze’deki katliamlarına devam etmektedir. Güç İsrail’in vazgeçemeyeceği politika haline gelmiştir. Çocuklara silah doğrultacak kadar gözünü kan bürümüştür.

“ABLUKA VARSA YARACAĞIZ”

Kurulan tuzaklar anbean bozulmuştur. Türkiye düşmanlarının oyunları nafile çıkarılmıştır. Provokasyonlar kaynağında kurutulmuştur. Ayrılma tartışmaları, bölücü saldırılar, devlete ve millete karşın meydan okumalar güvenli olmayan oyunların önünü açmıştır. Oysa Türk milleti yangına körükle gitmemiş, ihanetçilere prim vermemiştir. Zorluk varsa dayanacağız, abluka varsa yaracağız. Gerekirse canımızla, malımızla, son damla kanımızla bu devleti, milleti korkusuzca savunacağız. Bekamızı kurban ettirmeyiz, peşkeş çektirmeyiz.

“ABD NEREYE VARMAK İSTİYOR”

Güney kara sınırlarımız her tarafında vahim bir senaryo hayata geçirilmek isteniyor. Fazla güvenli olmayan bir planlama ikmal ediliyor. ABD, terör örgütleriyle düşüp kalkıyor. Türkiye’nin kağıt üzerinde müttefiki görünen bir ülke, Türkiye düşmanlarıyla bir oluyor. ABD tavrını netleştirmelidir. ABD’nin müttefiki Türkiye midir, terör örgütleri midir? Teröriste haz, takviye ve yataklık insanlığın birikim ve kazanımlarına ihanet sayılmayacak mıdır? ABD nereye gelmek istiyor? ABD zehir saçmakta, terörizme çanak tutmaktadır.

“FIRAT’IN DOĞUSU KORKUTMA OLMAKTAN ÇIKARILMALI”

Türkiye’yi düşüncesizce korkutma etmektedir. Büyük Kürdistan bölünme, savaş demektir. Türkiye’nin bağımsızlık haklarını hiçe saymaktır. Biz bundan daha sonra NATO çatısı altında nasıl çalışacağız? NATO’nun devamını nasıl temin edeceğiz? NATO varlığını nasıl sağlayacak? Menbiç yol haritası nasıl mümkün olacak? Milli bekamızı itlaf etmek isteyen acımasızlık koalisyonuna tepkisiz kalamaz. Zeytindalı Harekatıyla nasıl bir mıntıka temizliği yapıldıysa aynısı Fırat’ın doğusunda yapılmalı. Fırat’ın doğusu korkutma olmaktan çıkarılmalıdır. Hainler doğduklarına pişman edilmelidir.

BRUNSON KARARI

Türkiye’den bir evanjelist bir papaz gelip geçmiştir. Türkiye ile ABD ilişkilerini zehirlemiştir. Papaz iki ülkenin diyaloglarını tıkadı. Türkiye ile ABD tarihin en fena ilişki durumuna çakıldı. Trump papazı hasretle kucaklamış, sanki Vietnam’dan dönen askerleri gibi karşılamıştır. Papaz gitti tartışma bitti, seviyesiz Trump’ın yerini sempatik Trump aldı. Trump’ın Türkiye hisleri aniden bire değişmiştir. Böyle devlet adamı olunmaz. Bizim adam yerine koymayanı biz insan bile göremeyiz. Türkiye’nin değerini bir papaza indiren bir ülkenin başkanına güven duyulmaz, itibar edilmez. Trump’ın derdi nedir? Türkiye, ABD’nin sömürgesi değildir. Türkiye, ABD’nin eyaleti değildir. Trump Türkiye’yi çadır devletiyle bir alıkoyma ayıbından uzaklaşsın. Trump, Türkiye’yi hafife almasın. Bu işin şakası yok. Bu konunun ederi yoktur.

KUYTU TANIK TEPKİSİ

Papazın özgür kalması o kadar çok soru işaretine neden olmuştur. Sicacik tanığın ifadesiyle suçlanması, savcının değişmesi tanıkların ifade değiştirmesiyle bağımsızlık kalması bağımsız hukuka ne değin uygundur? Papaz davasında açıklama değiştiren kuytu ve kiralanmış tanıklar kimlerdir? Bu rahat tanıklar ifadelerini nasıl değiştirmişlerdir? Sicacik şahit fitne tohumudur. Türk hukukunu rahat tanıktan kurtarmak boynumuzun borcudur.

“VER PAPAZI AL PAPAZI DEMİŞTİK”

ABD’deki papaz Güler Yüzlü niye alınamaz? Ver papazı al papazı demiştik. Pensilvanya’daki papaz ne zaman ülkemize iade edilecek? Papaza papazla karşılık vermediler iki papazı da ellerinde yakalamak istediler. Bu koşul aleyhinde Hakan Atilla’nın iadesi ne zaman olacak? Dış politika konusunda hükümete verdiğimiz destek ortadadır. Meselemiz Türkiye’nin saygınlığıdır. Evanjelist papaz gözle kaş arasında uçup gidecek FETÖ papazı Pensilvanya’dan örgütü idare edecek. O darbeciyi istiyoruz 251 şehidimizin hesabını vermesini bekliyoruz. Vermezlerse de söke söke almanın yollarını bulacağımıza da inanıyoruz. Türkiye yeni yetme bir devlet değildir. Terör örgütleriyle ilişkisi ve iltisakı belli olan bir şahsın, casusluk suçlamasıyla tutuklanan bir misyonerin, 2 yılı bile dolmadan özgür kalması yargı ilkeleriyle nasıl izah edilecektir? Papaz Brunson kararı, ne söylenirse söylensin, nasıl tevil edilirse edilsin, milletimizi üzmüş ve yaralamıştır. Bakalım dövizin akıbeti ne olacak? Fırsatçıların peşini bırakmayacağız.

“CEMAL KAŞIKÇI OLAYI AYDINLATILMALI”

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın belirsizliği sürmektedir. Zannederseniz Kaşıkçı buharlaşıp uçmuş, yer yarılmış içine girmiştir. Adeta insan aklıyla alay ediyorlar. Bizim temennimiz bu olayın aydınlatılmasıdır. Hiç kimse kaçak güreşmemelidir.

LOKAL TERCIH MESAJI

Siyasetin kaynağı insandır. İnsanın mutluluğu, günümüz siyasetinin odağı olmuştur. 24 Haziran seçimlerine damga vuran Cumhur İttifakının yerel seçimlere istikamet çizmesidir. Oy oranlarıyla yaklaşmıyoruz, aklımızda daima Türkiye vardır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine taarruz planı yapan zillet ittifakının rejim krizi tümdengelim niyetlerinin önüne geçmek istiyoruz. Türkiye’nin geleceğini belirleyeceksek, ulusal ve ahlaki değerde çalışmamız bir ihtiyaçtır. Türkiye’nin bekasını riske atamayız. Yeni hükümet sistemini tartışmaya açamayız.

CHP’YE MESLEK BANKASI TEPKİSİ

CHP, Iş Bankası hissesi gündeme gelince çılgına döndü. CHP’nin genel başkan yardımcısı diyor ancak, CHP olarak her türlü direnme hakkını kullanırız. Bu alçak açıklama karşı sormak lazım oysa, haydut kimdir, direnme hakkı nedir? Ateş olsanız cürmünüz değin yer yakarsınız. Siz kim, Atatürk kim? Sizin neyiniz Atatürk’ü hatırlatmaktadır. Iş Bankası hissesi Hazine’ye devredilmelidir. Atatürk’ün reel varisi Türk milletidir. MHP, CHP’nin Iş Bankası hisseleri için kanuni düzenleme yapılırsa desteğini verecektir. Tavsiyemiz, üstüne çöreklendiği hisselerin devredilmesinden korkmamasıdır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: