• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bahçeli’den Af Çıkışı: Teklifimizin Arkasındayız. Gevşeme, Vazgeçme ve Geri Dönüş Yok

Bahçeli’den Af Çıkışı: Teklifimizin Arkasındayız. Gevşeme, Vazgeçme ve Geri Dönüş Yok

MHP Lideri Devlet Bahçeli, son günlerin büyük tartışması hakkında konuştu. Verdikleri bağışlama teklifinin ardından olduklarını bildiren Bahçeli ısrarlarını baştan dile getirdi.

“TEKLİFİMİZİN ARKASINDAYIZ”

MHP’nin parti grubu toplantısında konuşan Bahçeli, affetme teklifleri ile ilgili olarak “Teklifimizin arkasındayız. Gevşeme, sözünden dönme ve geri dönüş yok” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“İçinden geçtiğimiz, içinde kontrolsüzce sürüklendiğimiz zamanda insanlık 4. endüstri devrini yaşamaktadır. Teknolojik sıçramalar ahlaki ve sosyal gelişmelerin önündedir. İnsanlık 5. toplum aşamasına süper zeki toplum evresine geçmiştir. Süper zeki toplum aşamasına geçilse de muhatap olunan sorunlar artmıştır. Çağımızın değerleri hıyanet çarkındadır. Yalan revaçtadır. İhanet taltif görürken, sadakat telin edilmektedir. Bu düpedüz mankurtluktur. Hem imandan bahsedip keza şan batağına saplanmak iffetsiz bir gafilliktir. İslam hak, uzlaştırma dinidir.”

“EMPATİ VE ERDEM DAMARLARI KURUMUŞTUR”

“Bugün İslam toplumları hafıza, hak, merhametten uzaklaşarak yozlaşmanın pençesinde düşmüşlerdir. Empati ve erdem damarları kurumuştur. Yemen’de 13 milyon birey karnını doyuracak imkandan yoksundur. İslam ülkelerinde milyonlarca insan yerinden kopmuştur. Yerin altı zengin, yerin üstü harap haldedir. Bu tablonun neresinde efendimizin mesaj ve ilkeleri vardır? Yaşananların neresi İslamın tevhid inancının hükümlerine uygundur. Var olan kördüğüm nasıl çözülecektir.”

“SUÇ OLUŞTURAN PRENSİ IŞARET ETMEKTEDİR”

“Günlerdir Cemal Kaşıkçı’yı konuşuyoruz. Yapılan yorumları, görüşleri duyuyoruz. Kaşıkçı milletlerarası krize dönüşmüştür. Suudi Arabistan yönetimi Kaşıkçı’nın kayboluşundan 18 gün daha sonra meydana çıkan bir arbedede hayatını kaybetmiştir. Boğulduğu, cesedinin esrarengiz adli tıp uzmanı kadar parçalandığı ileri sürülmüştür. Besbelli bir vahşet, karşımızda bir canice vardır. Cesedinin nereye gömüldüğü emin değildir. Ama tüm oklar veliaht prensi işaret etmektedir.”

“MUTLAKA CEVAPLANMASI GEREKEN SORULAR VAR”

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın bugün yapacağı talimat kafa karışıklığını telafi edecektir. Bizim için muamma olan ilişki ağları ve mutlaka cevaplanması gereken sorular vardır. Izdivaç belgesinin Washington’da verilmeyip İstanbul’a yönlendirilmesi hangi karanlık akla hizmet etmektedir? Niçin İstanbul seçilmiştir? Yalnızca karşı taraf kimliğinden mi amaç alınmıştır? Başkonsolos tıpkı papaz gibi ülkesine nasıl dönebilmiştir? Kabahat mahali Türkiye’dir, hak sahası da Türkiye olacaktır. Kimlerin muafiyet zırhından istifade edeceği bellidir. Kaşıkçı cinayetinin sır perdesi aralanmalıdır. Katillerin, azmettiricilerin, Türkiye üzerindeki hesapların netlik kazanması mecburdur. Kim dost kim düşman bilelim. Türk milletinin sabrını hiç kimse hafife almasın.”

“VERDİĞİMİZ SÖZÜ UNUTMAYIZ”

“Bizim için verilen sözler dönemsel değildir. İlkelerimiz, ülkülerimiz vardır. Dik başlıyız, tok başlıyız, bozkurt duruşluyuz. yalan nedir bilmeyiz. Gerçekleştirilmeyi bekleyen hayallerimiz, tutulmayı bekleyen vaatlerimiz, kucaklanmayı bekleyen geleceğimiz vardır. Vuslat şafağı bir gün sökecektir. Verdiğimiz bir sözü unutmayız, unutamayız. Ne söylediysek ardındaki dururuz. Tutarlıyız, temkinliyiz. Başımızı öne eğecek, yüzümüzü kara çıkartacak hiçbir ilişki ağının içinde olmadık.”

“Töre varsa devlet vardır. Töre yani yargı devletin gücü demektir. Ne söylemişsek töreye uygundur. Adaletin ruhuyla örtüşmektedir. 24 Eylül Pazartesi günü TBMM’ye sunduğumuz kanun teklifi bir affetme değildir. Toplam 7 maddeden oluşmaktadır. Maksat ve muradımız halishanedir. Kanun teklifimizin 3. maddesinde hangi suçları istisna tuttuğumuz açıktır. Teklifimizin arkasındayız. Gevşeme yok, vazgeçme yok, geri dönüş değil. Kanayan, kangrene dönmesi lahza meselesi olan bir meseleye parmak bastık. Teklifimizi cezaevleri boşalsın diye vermedik. Kader mahkumlarının elinden tutulmasını bekliyor, Gazi Meclis’e güveniyoruz.”

Bahçeli: Yerel Seçimlerde İttifak Beklentimiz KalmamıştırBahçeli: Yerel Seçimlerde İttifak Beklentimiz Kalmamıştır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: