• DOLAR
  5,3302
  % 0,22
 • EURO
  6,0486
  % 0,13
 • ALTIN
  226,8509
  % -0,00
 • BIST
  103.329
  % 0,81
Bahçeli: Yerel Seçimlerde İttifak Beklentimiz Kalmamıştır

Bahçeli: Yerel Seçimlerde İttifak Beklentimiz Kalmamıştır

Parti grubunda konuşan MHP Lideri Devet Bahçeli, Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlerle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. AK Parti ile yaşanan kriz sonrası herhangi bir ittifak beklentilerinin kalmadığını belirten Bahçeli, “Kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı yok. Herhangi bir ittifak arayışımız artık kalmamıştır” dedi.

“KENDİ GÖBEK BAĞIMIZI KENDİMİZ KESMEYE HAZIRIZ”

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları;

“Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM’nindir. Kararlarına hürmet duyarız ancak MHP tekliften asla imtiyaz vermeyecek. Hür bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır.”

“Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Hukuki zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir.”

“TÜRKİYE’NİN HER SEÇIM BÖLGESİNDE YER ALACAĞIZ”

“Parti olarak mahalli idareler seçimlerine yönelik ittifak arayışımız bundan böyle kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya lüzum yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye’nin her seçim bölgesinde yer alacağız.”

“CINAYET PRENSİ DIKKAT ÇEKICI ETMEKTEDİR”

“Günlerdir Cemal Kaşıkçı’yı konuşuyoruz. Yapılan yorumları, görüşleri duyuyoruz. Kaşıkçı milletlerarası krize dönüşmüştür. Suudi Arabistan yönetimi Kaşıkçı’nın kayboluşundan 18 gün daha sonra çıkan bir arbedede hayatını kaybetmiştir. Boğulduğu, cesedinin esrarengiz adli tıp uzmanı tarafından parçalandığı ileri sürülmüştür. Ortada bir vahşet, karşımızda bir canice vardır. Cesedinin nereye gömüldüğü kesin değildir. Oysa tüm oklar veliaht prensi dikkat çekici etmektedir.”

“MUTLAKA CEVAPLANMASI GEREKEN SORULAR VAR”

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın bugün oluşturacağı talimat kafa karışıklığını telafi edecektir. Bizim için muamma olan ilişki ağları ve mutlaka cevaplanması gereken sorular vardır. Izdivaç belgesinin Washington’da verilmeyip İstanbul’a yönlendirilmesi hangi karanlık akla hizmet etmektedir? Niçin İstanbul seçilmiştir? Sadece rakip kimliğinden mi maksat alınmıştır? Başkonsolos tıpatıp papaz gibi ülkesine nasıl dönebilmiştir? Suç mahali Türkiye’dir, hak sahası da Türkiye olacaktır. Kimlerin muafiyet zırhından istifade edeceği bellidir. Kaşıkçı cinayetinin giz perdesi aralanmalıdır. Katillerin, azmettiricilerin, Türkiye üzerindeki hesapların netlik kazanması mecburdur. Kim dost kim düşman bilelim. Türk milletinin sabrını hiç kimse hafife almasın.”

“VERDİĞİMİZ SÖZÜ UNUTMAYIZ”

“Bizim için bahşedilen sözler dönemsel değildir. İlkelerimiz, ülkülerimiz vardır. Tepede Olan başlıyız, tok başlıyız, bozkurt duruşluyuz. yalan nedir bilmeyiz. Gerçekleştirilmeyi bekleyen hayallerimiz, tutulmayı bekleyen vaatlerimiz, kucaklanmayı bekleyen geleceğimiz vardır. Vuslat şafağı bir gün sökecektir. Verdiğimiz bir sözü unutmayız, unutamayız. Ne söylediysek arkasında dururuz. Tutarlıyız, temkinliyiz. Başımızı öne eğecek, yüzümüzü kara çıkartacak hiçbir ilişki ağının içinde olmadık.

Töre varsa devlet vardır. Töre yani adalet devletin gücü demektir. Ne söylemişsek töreye uygundur. Adaletin ruhuyla örtüşmektedir. 24 Eylül Pazartesi günü TBMM’ye sunduğumuz kanun teklifi bir af değildir. Toplam 7 maddeden oluşmaktadır. Niyet ve muradımız halishanedir. Kanun teklifimizin 3. maddesinde hangi suçları istisna tuttuğumuz açıktır. Teklifimizin arkasındayız. Gevşeme değil, cayma yok, geri dönüş yok. Kanayan, kangrene dönmesi lahza meselesi olan bir meseleye parmak bastık. Teklifimizi cezaevleri boşalsın diye vermedik. Alın Yazısı mahkumlarının elinden tutulmasını bekliyor, Gazi Meclis’e güveniyoruz.”

“BU İŞTEN MAL VARLIĞI ŞAMPIYON ŞEREFSİZLERİN ÜSTÜNE DIŞARI GIDEN YOKTUR”

“Bizim cezaevlerini tahliye etmek için böyle bir önerge yaptığımızı söyleyenler ya ne dediğimizi anlamıyor veya safa yatıyorlar. 2006’da doğru olan 2018’de niye hatalı olsun? ‘Cezaevlerini tahliye etmek istiyorlar’ çağırmak, teklifimizi seyreltmek haksızlıktır, günahımıza girmektir. Yaptığımız vicdanımızın sesini dinlemektir. Cezaevlerinden uyuşturucu suçundan toplam 50 bin 386 birey bulunmaktadır. Bizim teklifimizi uyuşturucu eksenine endekslemek insafsızlıktır. Pişmanlık göstermeyelim mi? İstisnalar hariç cezaevlerinde bulunanlar insan yok midir? Onların topluma karışma hakkı değil mu? Hepsini vagonlara doldurup sürgüne mi yollayalım? Bunları topluma kazandırmak için siyaset sorumluluk almasın mı? Sokak araları uyuşturucu kullanan çocuklarla doludur. Uyuşturucuyla MHP’yi bağlı yandan getirmek cehalet değilse, cinayettir. Bunları geçtik de uyuşturucu baronlarını konuşan yoktur. Bu işten servet kazanan şerefsizlerin üstüne dişari giden yoktur. Ne isteniyor garibanlardan? Gün yüzüne çıkmak onların hakkı değil mi? Baronların yakasından tutalım, siyasetten iş dünyasına kadar uyuşturucu tacirlerine dünyayı rahat edelim. Buna destek vermeyen bin kere lanet olsun.”

“ARTIK İTTİFAK ARAYIŞIMIZ KALMADI”

“Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM’nindir. Kararlarına hürmet duyarız ama MHP tekliften katiyen taviz vermeyecek. Özgür bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Hukuki zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir. Parti olarak mahalli idareler seçimlerine yönelik ittifak arayışımız bundan böyle kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya lüzum yoktur. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye’nin her seçim bölgesinde yer alacağız.

MHP’nin yarım asırlık mücadelesinde insanlar anlayışı uzaklaştırıcı olmamıştır. Kültürel eksende ‘Ne mutlu Türk’ün diyecek’ eksende yer almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda halk kavramı birleştiricidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eşittir. Partimiz ülkemizde yaşamış kardeşlerimizi Türk milleti kavramı içerisinde kucaklamaktadır. Kültürlerin üst kimlikle buluşması belli başlı ve esastır. “

Bahçeli'den Af Çıkışı: Teklifimizin Arkasındayız. Gevşeme, Vazgeçme ve Geri Dönüş YokBahçeli’den Af Çıkışı: Teklifimizin Arkasındayız. Gevşeme, Sözünden Dönme ve Geri Dönüş Değil

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: