• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Bahçeli Cumhur İttifakı’nı bitirdiklerini açıkladı

Bahçeli Cumhur İttifakı’nı bitirdiklerini açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

“TBMM’YE SUNDUĞUMUZ KANUN TEKLİFİ BİR BAĞIŞLAMA DEĞİLDİR”

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle: “Töre varsa devlet vardır. Töre yani yargı devletin gücü demektir. Ne söylemişsek töreye uygundur. Adaletin ruhuyla örtüşmektedir. 24 Eylül Pazartesi günü TBMM’ye sunduğumuz kanun teklifi bir affetme değildir. Toplam 7 maddeden oluşmaktadır. Kasıt ve muradımız halishanedir. Kanun teklifimizin 3. maddesinde hangi suçları istisna tuttuğumuz açıktır.

“TEKLİFİMİZİN ARKASINDAYIZ”

Teklifimizin arkasındayız. Gevşeme değil, vazgeçme değil, geri dönüş yok. Kanayan, kangrene dönmesi an meselesi olan bir meseleye parmak bastık.

24 Eylül 2018 Pazartesi günü TBMM’ye sunduğumuz kanun teklifi mana ve muhtevası itibariyle bir af değildir. Bazı suçlarla ilgili suç oluşturan sürelerinden koşullara bağlı indirim ile esir ve hükümlülerin salıverilmesine ilişkin kanun teklifidir. Teklifimizin tartışmasız arkasındayız. Seçim beyannamemizde ne demişsek onu seslendiriyoruz.  Konuşmayalım mı, düşünmeyelim mi?

Teklifimizi cezaevleri boşalsın diye vermedik. Felek mahkumlarının elinden tutulmasını bekliyor, Gazi Meclis’e güveniyoruz. Bizim cezaevlerini tahliye etmek için böyle bir teklif yaptığımızı söyleyenler ya ne dediğimizi anlamıyor ya da safa yatıyorlar. 2006’da dürüst olan 2018’de niye yanlış olsun?

Bahçeli: İttifak arayışımız kalmamıştır ViDEO

“HİÇBİR İTTİFAK BİR TARAFIN YOK SAYILMASIYLA DEVAM EDEMEZ”

Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesi ile geri adıma zorlanması ile değil sayılmasıyla önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalınmayacaktır. Hiçbir ittifak pozisyon hatırlatmasıyla, zamana oynamayla varlığını devam ve idare edilmeyecektir.

“KRONİKLEŞMİŞ SÜRECİ UZATMANIN ALEMİ YOK”

Heyetler görüştü görüşmedi, yasal zemin vardı yoktu tartışmalarına son vermenin vakti gelmiştir. Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur. Herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır.

“HER TERCIH BÖLGESİNDE KENDİ ADAYIMIZI GÖSTERECEĞİZ”

Türkiye’nin her seçim bölgesinde kendi adayımızı göstereceğiz. MHP, ittifaktan, Meclis çalışmalarından çekilerse AK Parti’nin Meclis çalışmalarındaki işi basit olmaz. Meclis’te konulara tarafından de olsa yeni ortaklar seslenmek zorunda kalır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: