• DOLAR
  5,3312
  % 0,24
 • EURO
  6,0463
  % 0,09
 • ALTIN
  227,0015
  % 0,05
 • BIST
  103.168
  % 0,66
Aynı Renk ve Aynı Mimari Yapıya Sahip 6 Yayla Evini Görenler, Şaşkınlıklarını Gizleyemiyor

Aynı Renk ve Aynı Mimari Yapıya Sahip 6 Yayla Evini Görenler, Şaşkınlıklarını Gizleyemiyor

Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası’nda benzer renkte ve aynı mimari ile emrindeki yana yapılan 6 plato evini görenler otel sanıyor.

Benzer mimari ile yapılan 6 evin amcaları ve akrabaları tarafından yapıldığını gösteren yayla sakinlerinden Muhammet Nazik, plato evlerinin 2014-2015 yıllarında inşa edildiğini söyledi. Nazik “Amcalarım yaylaya yakışır ev gerçekleştirmek istediler.

“GÖRÜNTÜYÜ BOZMAMAK İÇİN EMRINDEKI YANA YAYLA EVİ YAPTILAR”

Yaptıkları incelemeler sonucunda bölgenin kışın pozitif da kar almasını ve kışın çatısının pozitif kar tutmamasını da hesap ederek Avrupa’da görmeye alışılmış olduğumuz bin mimari ile bir konut yaptılar. Gerisinde diğer amcalarım ve akrabalarım da görüntüyü bozmamak ve güzel bir iz adamak için bu şekilde yanında yayla evi yaptılar” dedi.

GÖRENLER “BUNLAR OTEL Mİ?” DİYE SORUYOR

Yaylaya çıkan yerli ve tanıdık olmayan turistlerin yayla evlerini görünce otel veya turistik tesis sanarak konaklamak istediğini gösteren Kibar “6 tane benzer tasarımla yapılan evlerin hepsini akrabalarımız kullanıyor. Yaylaya gelen turistlerin çok ilgisini çekiyor. ‘Bunlar otel mi?’ diye soruyorlar. Göze güzel görünmesi için amcalarım çok uğraştılar. Yaylanın havasını, doğasını bozmayacak şekilde inşa edildiler. Bu evleri ‘Yeşil Dam Evleri’ ismini koydular dahası tabela yaptılar. Evler dıştan tek blok halinde ancak içinde 2 katlı olarak kullanılıyor” diye konuştu.

Kibar, 6 evin tamamının yaklaşık 500 bin TL’ye mülk olduğunu sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: