• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
Atatürk’e Hakaret Eden ve Videoyu Çeken Şüpheliler Gözaltına Alındı

Atatürk’e Hakaret Eden ve Videoyu Çeken Şüpheliler Gözaltına Alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, sosyal medyada infiale yol açan Atatürk’e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden birey ile çocukları cinsel içerikli taciz edip, videoyu çekip yayınlayan kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Yargı Bakanı Abdulhamit Gül ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada ”Yargımız bu stil olayların üzerine çabucak gitmeye devam edecektir.” dedi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Bakan Aristokrat, Twitter hesabı üzerinden, sosyal medyada yayımlanan Atatürk’e hakaret ve çocuklara yönelik taciz görüntüleriyle ilgili paylaşımda bulundu.

Her iki görüntünün de sosyal medyada infiale yol açtığını gösteren Soylu, “Atatürk’e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden, çocuklarımıza cinsel içerikli tacizi yapıp, videoyu çekip yayınlayan kişiler Türk polisi tarafından gözaltına alınmışlardır. Kamuoyunu saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.

Gözaltına alınan şüpheliler

HAK BAKANI GÜL DE AÇIKLAMA YAPTI

Yargı Bakanı Abdulhamit Gül de çocuklara karşın “cinsel istismar” iddiası ve Atatürk’e hakaret taşıyan görüntüler hakkında Twitter hesabı üzerinden izah etme yaptı.

Bakan Gül, İzmir’de kendini “sosyal ağ fenomeni” olarak tanıtan bir kişinin yayınladığı görüntülere ilişkin, “Sosyal medyada infial uyandıran, çocuklarımızı cinsel yönden istismar ederek videolarını sosyal medyada paylaşan kişi hakkında İzmir Başsavcılığımızın talimatıyla soruşturma açılmış ve kişi gözaltına alınmıştır.” bilgisini verdi.

Çocukları kasıt alan sosyal medya fenomeni Gaga Bulut

”YARGIMIZ BU CINS OLAYLARIN ÜZERINE GİDECEK”

Hak Bakanı Gül, sosyal medyada bulunan Atatürk’e hakaret edilen bir diğer görüntüye ilişkin de “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret videosu failine Cumhuriyet savcımız tarafından soruşturma açılmıştır. Yargımız bu tarz olayların üstüne süratle gitmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: