• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Asker ile Aşiret Kızı Evlendi, Düğünde Kardeşlik Mesajları Verildi

Asker ile Aşiret Kızı Evlendi, Düğünde Kardeşlik Mesajları Verildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, Kayserili uzman çavuş, tahsis esnasında, kendisine ayran verirken tanıştığı Kürt aşiret kızı ile dünya evine girdi, düğünde birlik ve birliktelik mesajları verildi. Türkçe ve Kürtçe şarkıların söylendiği düğüne katılan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İsmail Pendik, çiftin düğününün Türk-Kürt kardeşliğinin en hoş göstergelerinden biri olduğuna uyarı çekti.

BİRLİK VE BIRLIKTELIK MESAJLARI VERİLDİ

Yıllardan Beri terör olaylarıyla gündeme gelen, geçen sene Kato Dağı’nda, bu sene ise Faraşin bölgesinde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla terör örgütü PKK’ya büyük darbe vurulan Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yine dillere epope bir düğün yapıldı fakat bu kez nikah de Türkiye’yi ayırmak isteyenlere karşısında birlik ve birliktelik mesajları verildi. İlçede, Kayserili Uzman Çavuş Coşkun Korkmaz, ödev esnasında, kendilerine ayran veren Jirki aşiretine mensup Zeynep Dereli’ye aşık oldu. Tanışan çift, kısa sürede evlendi.

UZUN HALAY ZİNCİRLERİ OLUŞTU

Çiftin düğününe, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İsmail Pendik, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Yılmaz. Alay Komutanı Tahsin Saruhan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serdar Atakan, İlçe Güvenlik Müdürü Oğuz Olgun, Jirki Aşireti Lideri Tahir Adıyaman ve fazla sayıda vatandaş katıldı. Düğünde, asker, polis ve vatandaşlar, Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde uzun halay zincirleri oluşturdu, sık sık birlik ve birliktelik mesajları verildi.

“NIKAH, KARDEŞLİĞİN EN GÜZEL GÖSTERGELERİNDEN BİRİ”

Kaymakam Pendik, Türk ve Kürtlerin kardeş olduğunu belirterek, “Ne birincil ne de son olacak bu hoş birliktelikler. Yeni çiftimiz de bu güzel kardeşliğin meyveleri olacaktır. Ilk Olarak çiftimize huzur, sevinç ve bahtı açık verimli yuvalar nasip etmesini ulu rabbimizden temenni ediyoruz. Bu evlilik doğrusu fazla kayda değer. Yalnızca bir kızımızla bir oğlumuzun evliliğinden ziyade, Kayserili hem de jandarma personelimiz olan bir gencimiz ile Beytüşşebaplı Kürt vatandaşımızın kızı evleniyorlar. Hoş bir yuva kuruyorlar. Bu Türk-Kürt kardeşliğinin ilk değil son da olmayacak en güzel göstergelerden birisidir. Bu yuvada doğacak çocuklarımız da Türk-Kürt kardeşliğinin, bu güzel atmosferin meyvesi olacaktır. Rabbim devletimize milletimize zeval vermesin, huzurumuzu daim eylesin” dedi.

“AYRAN VERİRKEN TANIŞTIK”

Bilirkişi Çavuş Coşkun Korkmaz ise çok mutlu olduğunu belirterek, “Sağ olsun komutanlarımız da geldi. Aşiret liderimiz yalnız bırakmadı bizi. 2015’ten beri burada ödev yapıyorum. Kesintisiz köylere gidiyoruz, yol emniyetine gidiyoruz. Burada tanıştım, bir bardak ayran verdiler içtik, sonra eşimi gördüm ve tanıştık şimdi evlendik” diye konuştu.

İşte düğünden görüntüler;

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: