• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Arjantinli adam 47 yıl akıl hastanesinde unutuldu

Arjantinli adam 47 yıl akıl hastanesinde unutuldu

La Voz del Interior Gazetesi’nin haberine göre, Arjantin’in Cordoba eyaletine alt Oliva şehrinde duvar işçisi olarak çalışan Arroyo, Ağustos 1971’de 22 yaşındayken adam yaralama suçundan yargılanırken şizofreni şüphesiyle us hastanesine sevk edildi.

Fakat Arroyo 1975’te yalnızca bir kere hakim karşısına çıkarıldı ve hakkındaki suçlama süreci sonuçlanmadı. Arroyo, o zamandan bu yandan hastanede tutuluyor.

Hastanede geçen 47 yılın gerisinde hastane çalışanlarından Consuelo Visconti, hareketlerinin öteki hastalardan “farklı ve normal” olduğunu fark ettiği Arroyo’nun kayıtlarını araştırmaya başladı.

Visconti kayıtlarda, Arroyo’nun 27 Ağustos 1971’de hastaneye getirildiğini ve Bell Ville Federal Mahkemesinde yargılandığını tespit etti. “Hafif yaralama” suçunun hapis cezası gerektirmediği Arjantin’de Arroyo’nun kabahat kayıtlarını araştıran Visconti, federal mahkemede Şubat 2015’te meydana çıkan yangında arşiv dosyalarının yandığını öğrendi.

Visconti, bunun peşinde Arroyo’nun durumunun yeniden değerlendirilmesi için mahkemeye başvurdu. Tatbik üzerine federal mahkeme soruşturma başlattı. Mahkeme, 2 ay sonra 70 yaşına girecek Arroyo’nun fikir sağlığının yeniden değerlendirilmesine karar verdi.

Miguel’in kardeşi Ramona Arroyo da kardeşinin psikolojik sorunu olmadığını belirterek, “Miguel hep biraz öfkeliydi fakat agresif değildi ve hiçbir hastalığı da yoktu.” dedi.

Ramona Arroyo, hastane görevlilerinin kardeşini ziyaret etmesine engel olduğunu ifade etti. Takriben 5 yıldır kardeşini göremediğini bildiren Ramona Arroyo, “Onu bakmak istediğimizde bize ‘Sizin ziyaretleriniz onu daha da kavgacı hale getiriyor’ diyorlardı.” biçiminde konuştu.

Miguel Arroyo, akıl sağlığının uygun olduğuna dair rapor düzenlenirse hastaneden çıkabilecek. Fakat hastaneden çıksa bile Arroyo’nun gidecek yeri olmadığı ve kendisine bakabilecek kimse bulunmadığı belirtiliyor.

öne meydana çıkan haberler

Türkiye’den vize istemiyor

Alex’ten Aykut Iri sözleri

Peynir alırken dikkat!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: