• DOLAR
  5,3111
  % 0,52
 • EURO
  6,0351
  % 0,64
 • ALTIN
  229,5216
  % 0,24
 • BIST
  102.298
  % 0,55
Arjantinli adam 47 yıl akıl hastanesinde unutuldu

Arjantinli adam 47 yıl akıl hastanesinde unutuldu

La Voz del Interior Gazetesi’nin haberine tarafından, Arjantin’in Cordoba eyaletine tabi Oliva şehrinde duvar işçisi olarak çalışan Arroyo, Ağustos 1971’de 22 yaşındayken adam yaralama suçundan yargılanırken şizofreni şüphesiyle zihin hastanesine sevk edildi.

Ama Arroyo 1975’te sadece bir kere egemen karşısına çıkarıldı ve hakkındaki yargılama süreci sonuçlanmadı. Arroyo, o zamandan bu yana hastanede tutuluyor.

Hastanede geçen 47 yılın ardından hastane çalışanlarından Consuelo Visconti, hareketlerinin öteki hastalardan “bambaşka ve bayağı” olduğunu fark ettiği Arroyo’nun kayıtlarını araştırmaya başladı.

Visconti kayıtlarda, Arroyo’nun 27 Ağustos 1971’de hastaneye getirildiğini ve Bell Ville Federal Mahkemesinde yargılandığını tespit etti. “Hafif yaralama” suçunun hapis cezası gerektirmediği Arjantin’de Arroyo’nun kabahat kayıtlarını araştıran Visconti, federal mahkemede Şubat 2015’te meydana çıkan yangında kayıtlar dosyalarının yandığını öğrendi.

Visconti, bunun arkasında Arroyo’nun durumunun yeniden değerlendirilmesi için mahkemeye başvurdu. Dilekçe üstüne federal duruşma soruşturma başlattı. Duruşma, 2 ay sonra 70 yaşına girecek Arroyo’nun us sağlığının tekrar değerlendirilmesine karar verdi.

Miguel’in kardeşi Ramona Arroyo da kardeşinin psikolojik sorunu olmadığını belirterek, “Miguel her zaman birazcık öfkeliydi fakat kavgacı değildi ve hiçbir hastalığı da yoktu.” dedi.

Ramona Arroyo, hastane görevlilerinin kardeşini ziyaret etmesine engel olduğunu açıklama etti. Takriben 5 yıldır kardeşini göremediğini belirten Ramona Arroyo, “Onu bakmak istediğimizde bize ‘Sizin ziyaretleriniz onu daha da agresif ışık halkası getiriyor’ diyorlardı.” biçiminde konuştu.

Miguel Arroyo, hafıza sağlığının yerinde olduğuna dair rapor düzenlenirse hastaneden çıkabilecek. Fakat hastaneden çıksa bile Arroyo’nun gidecek yeri olmadığı ve kendisine bakabilecek kimse bulunmadığı belirtiliyor.

öne çıkan haberler

Türkiye’den vize istemiyor

Alex’ten Aykut Iri sözleri

Peynir alırken dikkat!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: