Antalya’da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi

Antalya’da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi

Geçtiğimiz pazar günü öğle saatlerinde, Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üstünde polis emeklisi gazi Veli Akkuş, durağa yanaşan 07 AU 0335 plakalı millet otobüsüne binip, şoföre gazi kartını gösterdi.

İsmi öğrenilemeyen otobüs şoförü, kartın geçersiz olduğunu belirttiği Akkuş’a yalnızca Antalyakart ile biniş yapabileceğini söyledi.

GAZİYİ CEBREN OTOBÜSTEN İNDİRDİ

Akkuş’un, kartını otobüslerde defalarca kullandığını ve geçerli olduğunu ısrarla dile getirmesi üzerine koltuğundan kalkan sürücü, gaziyi zor kullanarak otobüsten indirdi.

Yolcular, tepki gösterirken, yolu karşıdan gören biri de cep telefonu kamerasıyla bu anları kaydetti.

Antalya'da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi

Görüntülerde otobüs şoförü, gaziyi kolundan iterek, otobüsten uzaklaştırıyor. Adap tanıklarının haber vermesi üzerine durum yerine gelen polis ekibi, duraktan ayrılan otobüs şoföründen şikayetçi olduğunu belirten Veli Akkuş’u, ifadesine müracaat etmek üzere polis merkezine götürdü.

Antalya’da otobüs şoförü gaziyi zor kullanarak otobüsten indirdi ViDEO

“BENİM VATANIMA 34 YIL HİZMETİM VAR”

Yaşadıklarını polis merkezi önünde anlatan Akkuş, “07 AU 0335 plakalı ahali otobüsüne bindim. Gazi kartımı gösterdim. Sürücü bana bu kartın geçersiz olduğunu söyledi. Okutturmalı kart almam gerektiğini belirtti. Araçtan beni zorla indirdi. Bana hakaret etti. yaklaşık olarak yere düşecektim. Vatandaşlar da tepki gösterdi. Benim vatanıma 34 sene 6 ay hizmetim var.” dedi.

Antalya'da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi

CEZASIZ KALMADI

Gazi, şehit ve gazi yakınlarının her zaman yanında yer almaya itina gösteren, bu özenin bir göstergesi olarak da 07 Nisan 2016 tarihi itibariyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları Çipli Kartlarının, Antalya Kart Elektronik Kart Sistemine entegre olarak kullanılabilmesini sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı gaziye yapılan hileli davranışı cezasız bırakmadı.

TOPLU TAŞIMA KULLANIMINDAN MEN EDİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplu Nakliye Şube Müdürlüğü, toplu taşıma sürücüsü hakkında çözümleme başlattı. Çalışmalar yapılana değin görevden uzaklaştırılan şoför, çalışmalar sonrasında ise toplu nakliye vasıta kullanımından men edildi.

Antalya'da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: