• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ankara Valiliği’nden Kritik Uyarı: Balkanlardan Gelen Soğuk Hava Dalgası Tüm Yurdu Etkileyecek

Ankara Valiliği’nden Kritik Uyarı: Balkanlardan Gelen Soğuk Hava Dalgası Tüm Yurdu Etkileyecek

Ankara Valiliği yaptığı son dakika uyarısıyla Balkanlardan gelecek soğuk hava dalgasının Türkiye’yi etkileyeceğini duyurdu. Uyarıda, “Bölgemizi etkileyen sistemle birlikte görülmesi beklenen ani sıcaklık değişiminin, kaslı yağış ve rüzgârın, bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin yükseklerinde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve dikkatli olunması ve yayımlanacak meteorolojik uyarı ve raporların takip edilmesi önem arz etmektedir.” denildi.

Ankara Valiliği’nden yapılan uyarıda şöyle denildi:

YURDUMUZ, BALKANLARDAN GELEN SOĞUK HAVANIN ETKİSİNE GİRECEK

Meteorolojik verilere kadar yurdumuzun 24.10.2018 Çarşamba günü Orta Akdeniz üzerinde yer alan alçak basınç merkezi ve bu merkeze tabi cephe sistemleri ile 25.10.2018 Perşembe günü de Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINA DÜŞECEK

Bölgemizde halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, perşembe günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havayla birlikte batı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede (6-12) azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği öngörülmektedir.

SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA CUMA GÜNÜ BÖLGEYİ TERK EDECEK

24.10.2018 Çarşamba günü İç Anadolu ve Batı Karadeniz’in sağanak ve yer yer gök şamatacı sağanak yağışlı geçmesi, 25.10.2018 Perşembe günü ise bölgenin tamamında yağış beklenmektedir.

Soğuk ve yağışlı sistemin cuma günü bölgemizi terk edeceği, aynı gün hava sıcaklıklarının artmaya başlayacağı, yeni haftayla birlikte bölgemiz genelinde mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin edilmektedir. Hafta sonunda iç kesimlerde sabahtan saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görülebilir.

Bölgemizi etkileyen sistemle birlikte görülmesi beklenen ani sıcaklık değişiminin, kaslı yağış ve rüzgârın, bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin yükseklerinde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı itinalı ve dikkatli olunması ve yayımlanacak meteorolojik dikkat ve raporların peşine düşüp takip edilmesi yük arz etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: