• DOLAR
  5,2899
  % 0,24
 • EURO
  5,9677
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3228
  % 0,48
 • BIST
  102.715
  % 0,57
‘Amerika’yı Protesto Edeceğiz Diye IPhone’u Kırdık’ Diyen MHP’li Vekil Enginyurt’un, Telefonunu Sattığı Ortaya Çıktı

‘Amerika’yı Protesto Edeceğiz Diye IPhone’u Kırdık’ Diyen MHP’li Vekil Enginyurt’un, Telefonunu Sattığı Ortaya Çıktı

ABD ile türkiye arasındaki Rahip Brunson krizi sonrası, “Amerika’yı protesto edeceğiz diye İphone’u kırdık.” diyen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un, telefonunu sattığı ortaya çıktı.

“KALDIK YA LA ORTADA”

ABD’yle Türkiye arasındaki Rahip Andrew Brunson krizi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Apple boykotu çağrısına uyan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Brunson’ın hür bırakılmasına sosyal ağ hesabı üzerinden tepki göstermiş “Amerika’yı protesto edeceğiz diye İphonu kırdık. Brunson uçağa bindi gitti. Amerika’yla aram açıldığına mı yanayım, İPhone mı üzüleyim, ajan Brunson’un özgür kalmasına mı kızayım. Kaldık ya la apaçik. İphonumu verin.” demişti.

TELEFONUNU KIRMAMIŞ, SATMIŞ

Enginyurt’un bu sözleri büyük ilgi görürken bir çok kullanıcı bu mesajı paylaşmıştı. Ama Enginyurt’un kırdım dediği Phone marka telefonunu kırmadığı, söz konusu telefonu satarak yerine Samsung marka telefon aldığı ortaya çıktı. Enginyurt’un bu eylemi o dönemde de haber olmuştu. Enginyurt’la birlikte protestoya katılan MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz ise, yanında getirdiği iPhone marka telefonu ayağının altında tekmeleyerek kırmıştı.

MHP’li Enginyurt telefonunu satarken kameralara pek poz vermişti.

İL BAŞKANLARINI IPHONE TELEFON KULLANMAMAYA AĞIRLAMA ETMİŞTİ

Enginyurt eylemi esnasında şu açıklamada bulunmuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın çağrısı bizim için çok tartma arz etmiştir. Bilhassa Sayın Cumhurbaşkanı’nın iPhone telefonu olanların ve iPhone telefonu alacakların almaması yönündeki çağrısı bizim için az kalsın en kayda değer çağrı haline dönüşmüştür. Buradan da iPhone telefonu kullanmayacağımı bütün Türkiye’ye bildiri ediyorum. Yerine de bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üstüne Güney Kore menşeli Samsung marka telefonu kullanmaya başlayacağımı yine benzer şekilde tüm Türkiye’ye ilan ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı karşılıksız bırakılmamalıdır. Türkiye’de tüm milletvekili ve il başkanlarını iPhone telefonunu bırakmaya ve terk etmeye ağirlama ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: