• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Ameliyattan Uyanamayan Kübra’nın Doktoru Tıp Kurallarına Uymamış

Ameliyattan Uyanamayan Kübra’nın Doktoru Tıp Kurallarına Uymamış

Gaziantep’te burun ameliyatı sonrası uyanamaması üzerine beyin kanaması geçirdiği belirlenen, 10 gün sonradan yaşamını yitiren 17 yaşındaki Kübra Özürberk ile ilgili düzenlenen Adli Tıp Kurumu raporunda, ameliyatı yapan doktorun uygulamalarının, tıp kurallarına yerinde olmadığı kanaatine varıldı. Bu ropar ve ailenin daha önce yaptığı suç duyurusu üstüne savcılıkça soruşturma başlatıldı. Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Sağlık Durumu Kullanım ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyatı gerçekleştiren doktor hakkında dava açılması bekleniyor.

BURUN AMELİYATINA GİREN KIZ BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

Burnundaki kemik sebebiyle nefes almakta zorluk çeken Ümmet- Oya Özüberk çiftinin kızları Kübra’ya, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Sağlık Durumu Kullanım ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan muayenesinin ardındaki, burundaki kıkırdakların alınması için 17 Ocak gününe ameliyat tarihi verildi. Genç kız, verilen tarihte girdiği ameliyat sonrası uyanamayınca yapılan tetkikler ardından beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Yoğun bakım ünitesine alınan genç kız, 27 Ocak’ta yaşamını yitirdi.

ADLİ ALICI: DOKTORUN UYGULAMALARI TIP KURALLARINA YERINDE DEĞIL

Kübra’nın ölümüyle ilgili ailenin kabahat duyurusuyla Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı kadar başlatılan soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumu’nca hazırlanan otopsi raporu tamamlandı. 8’inci Adli Tıp Ihtisas Kurulu kadar hazırlanan ve soruşturma dosyasına alınan 15 sayfalık raporda, ölen Kübra’nın yakınları ile ameliyata giren sağlık mensuplarından alınan beyanlara yer aldı. Kübra’nın beyin kanaması geçirmesi üstüne nöroloji ve beyin cerrahi uzmanlarının kontrolüne yer bahşedilen raporda, acil ameliyat gerektiren patoloji düşünülmediğine bunun yerine medikal takip önerildiği dikkat çekildi. Raporda, şöyle denildi:

“Kişinin ölümü septorinoplasti ameliyatı esnasında meydana gelen beyin kanaması ve artan komplikasyonlar sonucu meydana gelmiştir. Bu kanamanın travmatik kökenli ve ameliyat sırasında meydana gelmiş olduğu cihetle, ameliyatı gerçekleştiren hekimin uygulamalarının tıp kurallarına uygun olmadığı oy birliği ile mütalaa olunur.”

HEKIM HAKKINDA DAVA AÇILMASI BEKLENİYOR

Adli Tıp’ın bu raporunun gerisinde savcılıkça yürütülen soruşturmanın ardındaki Gaziantep Şehinbey Salğlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tayin yapan ve uygulamaları sonucu Kübra Özüberk’in yaşamını kaybetmesine niçin olduğu belirtilen hekim hakkında dava açılması bekleniyor.

Özüberk ailesinin avukatı Ali Rıza Torun, işin peşini bırakmayacaklarını, sorumluların cezalandırılmasını istediklerini söyledi.

Sakarya'da İki Suriyeli Genç Kız Yol Kenarında Baygın Halde BulunduSakarya’da İki Suriyeli Genç Kız Yol Kenarında Baygın Halde Bulundu Aç Kalan Köpekler Küçük Çocuğu Kalbinin Üzerinden Isırdı! Dehşet Anları KameradaAç Kalan Köpekler Minik Çocuğu Kalbinin Üzerinden Isırdı! Nefret Edilen Şey Anları Kamerada Uyuşturucu Dolu Evde Vurulan 14 Yaşındaki Kız, Ablasının Gözünün Önünde Can Çekişerek ÖldüUyuşturucu Doymuş Evde Vurulan 14 Yaşındaki Kız, Ablasının Gözünün Önünde Can Çekişerek Öldü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: