• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Altınlarını Alıp Kaçan Kadının Fotoğrafını Herkese Gösteriyor: Uzak Durun

Altınlarını Alıp Kaçan Kadının Fotoğrafını Herkese Gösteriyor: Uzak Durun

Sivas’ta evlenmek isteyen inşaat işçisi Adem Güneş (36) aradığı benzeşen adayını Ağrı’da buldu. Özge E. isimli bayan ile evlenmek için ailesine 22 bin lira başlık parası ödeyen Güneş, nikah yerine getirmek için onu Sivas’a getirdi. Fakat kadın, ertesi sabah düğün için alınan 22 bin liralık altınları da alarak kayıplara karıştı. Izdivaç gerçek dışı kurarken 44 bin lirasını kaptıran Güneş polise gidip davacı oldu.

UYANDIĞINDA, EVLENECEĞİ KADINI BULAMADI

Sivas’ta Mevlana Mahallesi’nde oturan inşaat işçisi, bekar Adem Güneş evlenmeye karar verdi. Sivas’ta evlenmek için kız bulamayan Güneş, 15 Eylül’de Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine gitti. Burada aracılar sayesinde Özge E. ile tanıştı. Aynı gün içinde Özge E.’nin ailesi ile pazarlık yapan Güneş, 22 bin lira başlık parasında anlaştı. Parayı Özge E.’nin ağabeyi olduğu ileri sürülen Erdal E.’ye teslim etti. sonradan Özge E. ve ağabeyi Erdal E. ile birlikte Sivas’a dönen Güneş nikah hazırlıklarına başladı. Bu sırada imam nikahı kıydıran Adem Güneş ve Özge E., 17 Eylül’de kentte bir kuyumcudan 22 bin lira değerinde altın bilezik, künye ve küpe aldı. Özge E.’nin kente birlikte geldiği ağabeyi Erdal E. bir iş için Sivas’ın Zara ilçesine gideceğini söyleyerek yanlarından ayrıldı. Güneş, Özge E. ile birlikte evlerine geldi. Adem Güneş, 18 Eylül sabahı uyandığında Özge E.’yi evde bulamadı. Ağrı’da iletişime geçtiği kişilere ve kızın ağabeyi Erdal E.’ye telefonla ulaşmaya çalışan Güneş, netice alamadı. Bir süre evde beklediği Özge E.’den haber alamayınca polis merkezine giderek dolandırıldığını ileri sürürerek suç duyurusunda bulundu.

“TERLİKLERİYLE ÇIKIP GİTMİŞ”

Sivas’taki bir komşusunun tavsiyesi ile Ağrı’ya gittiğini ve Özge E. ile tanıştığını, ardından evlilik gerçek dışı kurarken 44 bin lira dolandırıldığını gösteren Adem Güneş, “Kızın evden çıkıp gittiğini ayrım ettiğimde önce dışarıya çıktım. Dışarıya kimseyi bulamadım. daha sonra şüpheye düştüm. Ayakkabıları duruyordu. Terlikleriyle çıkıp gitmiş. El çantasını bırakmıştı. Bu şekilde kaçtığına kanaat getirdim. Karakola gidip davacı oldum. Şu asıl dek hiçbir iz yok. Savcılıkta soruşturma devam ediyor” dedi.

“İNSANLIĞA OLAN GÜVENİMİ DE ALIP GÖTÜRDÜ”

Borcunu ödemeye çalıştığını söyleyen Güneş, “Paranın bir kısmını yakınlarımdan aldım. Bir kısmını veresiye olarak yazdırdım. Bir kısmını da kendi imkanlarım dahilinde karşıladım. acilen borcun 25 bin lirasını ödeyebildim. Bir kısmı hala borç olarak duruyor. O kız Allah’ı, peygamberi cihaz ederek benimle evlenmişti. Namaz kıldığını söylemişti. Hepsini geçtim, insanlığa olan güvenimi de alıp götürdü. Bundan Böyle kimseye güvenemez ışık halkası geldim. Her insanı sorgular oldum. Her insana hilebaz gözüyle bakar ışık halkası geldim” diye konuştu.

“BU BANA DERS OLDU”

Benzer sorunlar yaşayanlara da savcılığa başvurmaları uyarısında bulunan Güneş, “Haklarını mutlaka arasınlar. Benden önce de dolandırılan insanlar varsa, bu yaptığım misal olsun, onlar da gidip davacı olsunlar. Bu insanları deşifre edelim. Bu tip insanların canice almasını sağlamak gerekiyor. İnsanların ‘namaz kılıyorum’, ‘Kuran okuyorum’ demelerine aldanmasınlar. Mutlaka iyi bir şekilde tanısınlar. Tanımadan altın ya da para gibi şeyler vermesinler. Bu bana ders oldu. Bundan sonradan evleneceğim kişiden sabıka kaydı isteyeceğim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: